• 21 kwietnia 2024

Doskonale zabezpieczone akta w nienagannym stanie? Żeby uzyskać taki efekt, musielibyśmy zainstalować w swojej siedzibie zaawansowane systemy antywłamaniowe oraz kontrolować takie parametry jak wilgotność i temperatura. Na szczęście sprawę można załatwić w dużo łatwiejszy sposób. Odpowiedzią jest przechowywanie i archiwizacja dokumentów ze specjalistami.

Przechowywanie dokumentów - ciesz się wygodą

Piętrząca się dokumentacja to nie tylko problem estetyczny. Gdy archiwum się powiększa, z czasem po prostu zaczyna brakować nam miejsca. Co z tym zrobić? Możliwości jest kilka. Możemy m.in. po prostu przenieść swoją działalność do większej siedziby. To niestety dość problematyczne i jednocześnie kosztowne rozwiązanie, bo oznacza wyższe koszty najmu. Alternatywnym, wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem jest przechowywanie dokumentów pracowniczych i innych akt na zewnątrz, w obiektach usługodawców. Wygodę odczujemy nie tylko na co dzień, ale też podczas takich przedsięwzięć jak przeprowadzka biura.

Przechowywanie dokumentacji - postaw na wyższe bezpieczeństwo

Na wiele nowoczesnych rozwiązań z zakresu ochrony dokumentów przedsiębiorstwa zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić lub jest to dla nich nieopłacalne. To nie oznacza jednak wcale, że nie możemy zadbać o to, by przechowywanie akt naszej firmy odbywało się w rzetelnych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach. Eksperci, którzy z zaangażowaniem wywiązują się z obowiązków, powierzanych im przez klientów, dbają o to, by zapewnić aktom jak najlepsze warunki. W tym celu:

  • opracowują określone procedury

To dzięki nim przechowywanie i archiwizacja dokumentów jest czytelnym, uporządkowanym procesem, realizowanym krok po kroku według wcześniej określonego planu.

  • są na bieżąco z przepisami

Znajomość aktualnego prawa pozwala stale mieć pod kontrolą to, czy przechowywanie akt jest zgodne z przepisami krajowymi i unijnymi.

  • zatrudniają tylko najlepszych specjalistów

Tacy eksperci znają zasady archiwizacji, wiedzą, jak stworzyć funkcjonalne archiwum i jednocześnie przestrzegać zasad ochrony informacji podczas porządkowania.

Przechowywanie dokumentacji z doświadczonym usługodawcą to opcja, na którą decydują się zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże firmy. W końcu na każdym takim podmiocie spoczywają te same zasady w związku z porządkowaniem i ochroną akt. Tacy specjaliści jak np. Rhenus Data od lat dbają o ich potrzeby, troszcząc się nie tylko o przechowywanie akt, ale także o ich archiwizację i niszczenie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top