• 21 kwietnia 2024

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak zabezpieczyć majątek, który posiadamy, inwestycja w złoto może okazać się szczególnie atrakcyjnym. Biżuteria także posiada pewną wartość użytkową, nigdy jednak nie będzie lokatą tak dobrą, jak właśnie sztabka czystego złota. Nie oznacza to jednak, że nie mamy podstaw do tego, aby mówić o pewnym wyzwaniu. Z zakupem biżuterii z pewnością nie mielibyśmy większego problemu, jeśli jednak zastanawiamy się nad tym, jak i gdzie kupić sztabkę złota, dość szybko możemy zorientować się, że jest to wyzwanie. Jak zatem mieć pewność, że kupujemy złoto w dobrej cenie, a jednocześnie nie mamy podstaw do tego, aby obawiać się, że kruszec jest autentyczny?

Sztabka złota i jej cena

Analizując cenę złota szybko możemy dostrzec, że jest ona uzależniona od wielu czynników. Przeważnie wspomina się od aktualnych notowań na światowych rynkach, okazuje się jednak, że na cenę złota pewien wpływ ma także kurs dolara amerykańskiego. Sprawia to, że mamy do czynienia z ceną, która zmienia się każdego dnia, a co za tym idzie – wcale nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie o to, ile może kosztować jedna sztabka. Pewne znaczenie ma również to, że na rynku znajdują się sztabki różniące się między sobą nie tylko wagą, ale i próbą złota. Najbardziej wartościowe wydają się te z nich, za których produkcję odpowiadają wiodące na świecie mennice.

Gdy o cenie sztabki złota będziemy rozmawiać z inwestorem, ten z pewnością niemal natychmiast wyobrazi sobie określony produkt. Zazwyczaj jest to regularna bryła, której kształt jest podobny do prostopadłościanu, a masa wynosi 400 uncji, a więc 12,44 kilograma. Nic w tym dziwnego, skoro właśnie takie sztabki są podstawową jednostką rozliczeniową wówczas, gdy mówimy o międzynarodowym obrocie złotem. Warto jednak pamiętać o tym, że taka sztabka ma też swoją cenę i większość uczestników rynku nie może sobie pozwolić na jej zakup. Nic więc dziwnego, że na rynku nie brakuje także sztabek, których masa jest zdecydowanie mniejsza. Możemy więc znaleźć na nim sztabki o masie 1 kilograma, a nawet – 1 grama. Ta różnorodność sprawia, że o zakupie sztabki może myśleć także drobny inwestor, który w innych okolicznościach nie miałby szans na skorzystanie z takiej opcji.

Gdzie kupić sztabkę złota?

Współcześnie możemy kupować złoto w wielu miejscach. Jeśli jednak myślimy o inwestycji w złoto poważnie, nie możemy zapominać o tym, jak duże znaczenie ma ostrożność. Jeśli zastanawiamy się nad wejściem w posiadanie złota, które jest podejrzanie tanie, a do tego oferuje nam je nie firma, ale osoba fizyczna, zastanówmy się nad tym, czy taka inwestycja ma w ogóle sens. W innym przypadku zafundujemy sobie, w najlepszym wypadku, niepotrzebne nam przecież nerwy. Złote sztabki posiadające certyfikaty i gwarancję autentyczności znajdziesz na https://mennica-krakowska.pl/8-zlote-sztabki >>

Dostępność

Zarówno w Mennicy Polskiej, jak i w bankach sztabki złota zazwyczaj dostępne są przede wszystkim w nieznacznie odroczonym terminie. Jeśli zdecydujemy się na zakup kruszcu najwyższej próby, możemy mieć pewność, że weszliśmy w posiadanie ponadczasowego środka wykorzystywanego w wymianie handlowej. Może dać nam to pewność wysokiej płynności inwestycji, a więc i szansę wyjścia z niej wtedy, gdy mamy taką potrzebę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top