• 14 lipca 2024

​Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Możesz ją przyrządzać na wiele rozmaitych sposobów. Jeśli chcesz cieszyć się jej niepowtarzalnym smakiem w domu, powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Sprawdź, które akcesoria do kawy mogą okazać się przydatne, aby przyrządzić pyszną i aromatyczną kawę.

Młynek lub ekspres do kawy – co lepsze?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, posiadanego miejsca w domu i budżetu. Młynek do kawy jest podstawą dobrego napoju. Dzięki niemu możesz uzyskać ziarna konkretnej grubości, mieląc je w preferowany sposób. W ten sposób otrzymasz kawę idealną do preferowanej metody parzenia kawy. Możesz zdecydować się na młynek elektryczny, który jest szybki i wygodny, jednak dość głośny. Najpopularniejsze są modele z regulacją grubości mielenia ziaren. Alternatywnym rozwiązaniem jest młynek ręczny, który wybierają osoby lubiące mechanicznie mielić ziarna kawy. Proces jest znacznie cichszy niż podczas obróbki ziaren za pomocą młynka automatycznego.

Palarnia kawy w Warszawie Story Coffee podpowiada, że równie dobrym pomysłem jest zainwestowanie w ekspres do kawy. Dzięki niemu będziesz mógł wygodnie przyrządzić ulubiony napój i delektować się nim w dowolnym momencie. Co powiesz na ekspres ciśnieniowy? Dzięki niemu przygotujesz espresso crema. Ekspres ciśnieniowy może być automatyczny, półautomatyczny i ręczny. Dobrym pomysłem są też ekspresy przelewowe, które są proste w obsłudze i umożliwiają zrobienie większej ilości kawy. Możesz również wybrać metodę parzenia kawy za pomocą ekspresu kapsułkowego. Aby ją przyrządzić, musisz mieć jednak pod ręką kapsułki.

Akcesoria do kawy, o których mogłeś nie słyszeć

Jak jeszcze przygotować perfekcyjną kawę? Warto postawić na French Press, czyli prasę francuską. To klasyczny sposób parzenia kawy za pomocą cylindrycznego naczynia oraz tłoka z metalowym filtrem. Aby zaparzyć napój, należy zalać zmieloną kawę gorącą wodą, po czym oddzielić fusy od naparu za pomocą tłoka. W ten sposób wydobyć można z napoju kawowego pełnię aromatu i smaku. Jakie jeszcze akcesoria do kawy warto mieć w swoim domu?

  • Aeropress – urządzenie łączące zalety metody przelewowej i French Press. Proces parzenia polega na przeciskaniu gorącej wody przez zmieloną kawę z użyciem tłoka. Dzięki temu niemu wypróbować kilka różnych grubości mielenia.

  • Chemex – to naczynie o kształcie klepsydry ze specjalnymi papierowymi filtrami służące do zaparzania kawy metodą przelewową. Za pomocą tego urządzenia kawa wychodzi aromatyczna, czysta i bez nuty goryczki.

  • Drip Coffee Maker – jeśli chcesz szybko i wygodnie zaparzyć większą ilość kawy, automatyczny ekspres może być doskonałym urządzeniem dla ciebie.

Palarnia kawy w Warszawie przypomina – te akcesoria są niezbędne!

Jeśli należysz do wielbicieli kaw mlecznych np. latte lub cappuccino, powinieneś wyposażyć się w dzbanek do spieniania mleka. Najlepiej sprawdza się ten ze stali nierdzewnej, dzięki któremu można precyzyjnie podgrzać i spienić mleko – wystarczy wykorzystać parę z ekspresu ciśnieniowego. Jako wielbiciel latte na pewno wiesz, że doskonale spienione mleko jest podstawą powstania jedwabistej, kremowej pianki w kawie. Przydatny okazać się może również tamperek. To małe narzędzie do ubijania kawy zmielonej. Mocne i równomierne ubijanie zapewnia prawidłowy przepływ wody przez ziarna, a to kluczowe dla pozyskania np. doskonałego espresso.

Aby otrzymać spójny rezultat, jeśli chodzi o odmierzanie ilości kawy i wody, przyda się waga do kawy. Story Coffee podpowiada, że niektóre modele mają wbudowany czasomierz, co przydatne jest przy metodach parzenia wymagających konkretnego czasu (np. wspominany wcześniej Aeropress). Przydać się może również termometr, zwłaszcza że przy parzeniu kawy istotne jest kontrolowanie temperatury. Jeśli woda będzie zbyt gorąca, ziarna mogą się spalić – wówczas kawa zrobi się gorzka. Jeśli woda będzie zbyt chłodna, z ziaren nie wydostanie się pożądany aromat. Dzięki termometrowi kuchennemu można utrzymać właściwą temperaturę przyrządzanego napoju kawowego.

Przyrządzenie pysznej kawy w domu nie musi być skomplikowane. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do kawy, aby zaparzyć fantastyczny napój kofeinowy. Wymienione w tekście gadżety kawowe to oczywiście nie wszystkie, jakie można kupić. Po więcej zajrzyj do sklepu Story Coffee.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top