• 14 lipca 2024

To jest klasyczna zagadka kupującego dom: Czy powinniśmy budować czy kupować?

Każda opcja ma swoje wady i zalety. Na przykład, jeśli zbudujesz dom od podstaw, dostaniesz plan piętra, który chcesz, ale budowa zajmie miesiące. Jeśli kupisz istniejący dom, być może będziesz musiał pójść na kompromis w kwestii planu piętra, ale możesz wprowadzić się, jak tylko skończysz!

Zanim zdecydujesz się na następny dom, poświęć czas na zbadanie argumentów za i przeciw każdemu wyborowi z pomocą agenta nieruchomości.

Budowa domu

Korzyści: Według Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (NAR), średni czas przebywania istniejącego domu na rynku wynosi 30 dni! Ponieważ domy znikają z rynku tak szybko, konkurencja o istniejący dom może być zacięta. Kiedy buduje się dom, czynnik konkurencji spada.

Personalizacja to kolejna wielka zaleta. Podczas budowy domu od podstaw można dostosować szczegóły domu - od planu piętra, szafek i podłóg po umywalki, oświetlenie, kolory i gałki drzwiowe! Nawet w przypadku domów szeregowych budowanych w sąsiedztwie, możliwe jest pewne dostosowanie w zakresie wyboru kolorów, opcji podłóg i konkretnych wykończeń. Ograniczony wybór zmniejsza koszty pracy - i Twój wynik końcowy.

Oczywiście nowe domy budowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, często są bardziej energooszczędne i mogą być wyposażone w najnowszą technologię. W pierwszych latach rzadko zdarzają się poważne problemy z utrzymaniem nowo wybudowanego domu, takie jak nieszczelne dachy lub niesprawność systemów ogrzewania i chłodzenia. Ponadto wielu inwestorów oferuje ograniczoną gwarancję na wypadek awarii.

Wady: Dlaczego więc nie miałbyś podjąć decyzji o budowie domu? Po pierwsze, według Biura Spisu Powszechnego Stanów Zjednoczonych budowa nowego domu trwa średnio siedem miesięcy2 . Musisz być przygotowany na płacenie czynszu do czasu, aż będziesz mógł wprowadzić się do nowo wybudowanego domu. Z drugiej strony, większość nabywców może wprowadzić się do nowego domu w ciągu kilku tygodni od złożenia wstępnej oferty.

I jeszcze jedna wielka rzecz: większość kupujących podchodzi do zakupu domu w oczekiwaniu, że będzie on odpowiadał cenie. Choć jest to z pewnością powszechne na rynku odsprzedaży, nowe domy są nieco inne. Zazwyczaj nie ma zbyt dużej swobody, jeśli chodzi o koszty zamknięcia lub cenę zakupu.

Posiadanie własnego agenta nieruchomości jest zaletą. Doświadczony agent wie, co sprawia, że różne deweloperzy na rynku zaznaczyć i przynosi twórczego ducha do stołu negocjacyjnego. Jeśli deweloper nie chce zginać do ceny, Twój agent może być w stanie włączyć inne zachęty do ceny umowy.

Kolejny przekręt: nieoczekiwane wydatki z kieszeni. Masz zabawny sposób podkradania się do nowych nabywców domów. To dlatego, że te znaki dolara, które widzisz na naklejce, to tylko wierzchołek góry cen. Aktualizacje kosztują i mogą być wliczone lub nie w cenę kontraktu. Zagraj bezpiecznie, włączając tylko te, które możesz pokryć gotówką. Nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od zadania tych pytań swojemu budowlańcowi:

  • Ile Twój typowy nabywca rzeczywiście wydaje na ulepszenia?
  • Co jest zawarte w cenie podstawowej?
  • Jakie są dodatkowe koszty związane z zamknięciem?

Wiedza to władza. Pracuj z agentem nieruchomości, aby zebrać jak najwięcej informacji o budowie domu, aby nie dać się złapać przez dodatkowe koszty.

Argumenty przemawiające za zakupem istniejącego domu

Korzyści: Korzyści z zakupu istniejącego domu są czymś więcej niż tylko finansowe. Kupno domu jest często mniej stresujące niż jego budowa. Kiedy budujesz dom, musisz kupić ziemię, wybrać projekt domu, wybrać podłogi, wyposażenie, szafki, blaty, boazerie wewnętrzne i zewnętrzne, i tak dalej i tak dalej. Musisz zrobić to wszystko i nie przekroczyć swój budżet. Zarządzanie wszystkimi szczegółami związanymi z budową domu wymaga czasu i wysiłku. Nie lekceważ wytrwałości, której potrzebujesz, aby upewnić się, że wszystko jest zrobione dobrze.

Z drugiej strony, zakup istniejącego domu jest zazwyczaj mniej stresujący niż jego budowa, ponieważ masz mniej decyzji do podjęcia w sprawie samego domu! Jest już zbudowany!

Oto kilka więcej korzyści z zakupu istniejącego domu:

  • Twój agent nieruchomości może pomóc w negocjacjach najlepszą możliwą ofertę. Z istniejącego domu, prawdopodobnie można dostać więcej za swoje pieniądze.
  • Możesz wprowadzić się natychmiast po zamknięciu.
  • Możesz aktualizować w swoim własnym tempie, ponieważ masz czas i pieniądze.

Wada: Oczywiście, ryzyko jest takie, że możesz mieć problemy z utrzymaniem istniejącego domu. Ale profesjonalny przegląd domu może wyeliminować wiele z tych potencjalnych problemów przed zamknięciem domu. Być może trzeba będzie również zaktualizować niektóre z przestarzałych funkcji starszego domu, ale jeśli grasz swoje karty w prawo, stary dywan i brzydka tapeta może przynieść lepsze wyniki.

Kolejne wady to:

  • Wyrzuty sumienia wobec kupującego, jeśli w końcu nie będziesz już kochał planu piętra swojego domu.
  • Wyższe koszty energii w przypadku zakupu starszego domu.
  • Sąsiedzi mają wyrzuty sumienia, jeśli mieszkają obok kogoś, kto dmucha hard rockową muzykę o 1 rano.
  • Najważniejszym szczegółem przy zakupie istniejącego domu jest mądry wybór swojego agenta nieruchomości. Właściwy agent pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o zakupie istniejącego domu.

Gotowi do podjęcia decyzji?

Jednak każdy rynek jest inny - tak jak każdy nabywca jest inny. Najlepszym sposobem, aby wybrać odpowiednią opcję dla Ciebie jest rozmowa z doświadczonym agentem nieruchomości. Twój agent będzie wiedział, gdzie są oferty, czy jesteś zainteresowany w wieloletnich dzielnicach lub up-and-coming społeczności. I on pomoże Ci zdecydować, czy budowa domu lub zakup istniejącego domu najlepiej spełnia Twoje potrzeby.

Jeśli szukasz agenta nieruchomości, który jest gotów zrobić to, co jest konieczne, aby pomóc Ci znaleźć idealny dom, możemy umieścić w kontakcie z doświadczonym agentem nieruchomości, że Dave zaleca w Twojej okolicy. Dom jest ogromny zakup i należy czuć się pewnie w decyzjach, które podejmują z pieniędzmi.

Jeśli potrzebujesz pomocy, aby dowiedzieć się, jak wiele domu można sobie pozwolić, nasz kalkulator kredytowy może pomóc oszacować całkowite koszty kredytu hipotecznego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top