• 14 lipca 2024

Jeśli dorastałeś oglądając filmy "Dom sam na sam" i "Nancy Meyers", prawdopodobnie marzysz o uczcie gotowania w swojej wyimaginowanej, rozległej kuchni i o tym, że będziesz mógł zabawiać całą rodzinę wokół swojej wyspy śniadaniowej. W rzeczywistości większość z nas nie mieszka w dużych domach z wyspami kuchennymi, które mają osiem miejsc siedzących i wystarczająco dużo miejsca w szafie, aby pomieścić całą kolekcję naczyń w restauracji. Ale nawet jeśli nie mamy dość miejsca na tę wymarzoną kuchnię, nie oznacza to, że nie powinniśmy w pełni wykorzystywać przestrzeni, którą mamy. 

Mała kuchnia oferuje wiele korzyści: Zmusza nas to do oszczędnego gospodarowania naczyniami kuchennymi (kto i tak potrzebuje tuzina stojaków z ciastem?), a to oznacza, że mamy luksus wydawania więcej na metr kwadratowy niż na większą przestrzeń. Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twoją przestrzeń, przedstawiliśmy kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci udekorować małą kuchnię i uczynić ją bardziej uniwersalną.

Obejmij układ jednościenny

W epoce otwartych kuchni z rozległymi wyspami śniadaniowymi, wydaje się prawie niezrozumiałe, że cała kuchnia jest ograniczona do jednej ściany, ale gdy jest właściwie ułożona i zorganizowana, może zaoszczędzić tonę miejsca w układzie open space, które następnie może być wykorzystane na większy stół jadalny.

Buduj na swoim miejscu

Chcesz zjeść w kuchni, ale masz bardzo ograniczoną przestrzeń? Oszczędzaj kilka cali, budując bankiet. Podczas gdy zwykły stół wymaga, aby za każdym z krzeseł było co najmniej kilka stóp, aby ludzie mogli się łatwo zsunąć podczas wstawania, bankiet wsuwany nie wymaga żadnego miejsca. W ten sposób można skupić się na wykorzystaniu całej przestrzeni, aby zmaksymalizować liczbę osób, które zmieszczą się wokół stołu.

Opraw swój kącik śniadaniowy

Można by pomyśleć, że ściana, na której stoi stół lub kącik śniadaniowy, traci miejsce do przechowywania, ale nie musi tak być. Oprawiamy twój śniadaniowy kącik z wysokimi półkami lub szafkami i używamy one przechować rzeczy jak cienka porcelana lub obiadowy przyjęcie serwujący naczynia. W ten sposób nie poświęcasz ważnego miejsca na stół w jadalni. W tym przypadku, naprawdę możesz mieć swoje ciasto (na wymyślnej podstawce na ciasto) i zjeść je również.

Zmaksymalizuj swoją przestrzeń jadalną

Na małych przestrzeniach, może być trudne do znalezienia miejsca do zabawy, ale nie mając miejsca na stół jadalny, że miejsca 12 nie jest powodem, aby nie rzucić przyjęcie obiadowe. Rozwiązanie: Bądź kreatywny z siedzeniami. Kuchenna wyspa może z łatwością pomieścić kilka schowanych stołów barowych, a mały stół bistro może z łatwością rozszerzyć się na większy. Poszukaj stołów z liśćmi do spadania lub wysuwanych, które mogą pomieścić więcej osób, gdy zajdzie taka potrzeba, i zastanów się nad organizacją przyjęć w formie bufetu, gdzie każdy może obsłużyć siebie i nieformalnie usiąść tam, gdzie jest miejsce.

Przenieś swój magazyn na sufit

Przechowywanie może być wyzwaniem w małej kuchni, ale jest jedna przestrzeń, która jest często pomijana: blat szafki kuchennej. Bez względu na to, czy budujesz więcej szafek, które sięgają aż do sufitu, czy po prostu eksponujesz większe przedmioty na górnych półkach, wykorzystaj tę pionową przestrzeń na swoją korzyść. Jeśli masz wiele pięknych kawałków i jesteś zazwyczaj schludny, szklane szafki również sprawią, że Twoja przestrzeń wyda się większa.

Zrób swoją przestrzeń modułową

Kiedy przestrzeń jest na wagę złota, maksymalizacja funkcjonalnych aspektów kuchni może być trudna. Rozwiązanie: Trzymaj wyspę na kółkach, którą możesz poruszać w zależności od swoich potrzeb. Schowaj go lub użyj jako bufetu podczas zabawy w większej grupie, a następnie wyciągnij go podczas przygotowywania dużej uczty. Posiadanie wyspy na kółkach to niewielka zmiana, którą możesz wprowadzić do swojej kuchni, a która sprawi, że świat zmieni sposób działania w Twojej przestrzeni.

Skupienie się na wykończeniach

Srebrna podszewka posiadania bardzo malutkiej kuchni? Masz mniej zdjęć kwadratowych do rozważenia przy wyborze wykończenia. Marzyłeś o pięknej płycie marmurowej na twoich blatach? Idź po niego. Chcesz pomalować swoje szafki? To szybka i łatwa praca. Chcesz uaktualnić swój sprzęt? Nie masz zbyt wielu pociągnięć i gałek do kupienia. Potraktuj swoją maleńką kuchnię jak pudełko na biżuterię i przekonaj się, że to, czego brakuje Twojej przestrzeni w kwadratowych obrazach, to więcej niż nadrabiasz stylem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top