• 14 lipca 2024

Pomimo niewielkich rozmiarów, każde pomieszczenie musi spełniać swoją funkcję. Powinny też być atrakcyjne dla gości i właścicieli. Klienci coraz częściej decydują się na zlecenie zaprojektowania mieszkania profesjonaliście. Jest to dobre rozwiązanie. Ludzie często są zabiegani i nie mają czasu ani ochoty na samodzielne urządzanie mieszkań. Oczekują projektu, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny, a także szczegółowych informacji na temat materiałów wykończeniowych, armatury i mebli. Nad nimi będzie czuwał ktoś, kto będzie nadzorował wykonawców. Projektant wnętrz może polecić fachowców, którzy mają doświadczenie. Jest to ważne, ponieważ ryzykujesz utratę nerwów i pieniędzy. Zakres projektu kompleksowego obejmuje wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, a także łazienkę. Takim rozwiązaniem jest łazienka w małym, dwupokojowym mieszkaniu o powierzchni 49,2m2. Całkowita powierzchnia łazienki wraz z wnęką wynosi 5,0 m2. Mieszkanie jest przeznaczone dla dwóch osób. Jak zwykle mam trzy wersje tego pomieszczenia, każda z nich ma nieco inny układ funkcji i kolorów.

Mała czarna łazienka

Łazienka jest zarówno elegancka, jak i funkcjonalna. Prysznic został umieszczony we wnęce zgodnie z jego przeznaczeniem. Na krótszej ścianie umieszczono również miskę ustępową i pisuar. Jest to ukłon w stronę równości płci w łazience. Szafka mieszcząca płytką pralkę znajduje się przy dłuższej ścianie. W czarnym granitowym blacie szafki wpuszczono umywalkę. Na ścianie obok zamontowano pionową szafkę na przybory toaletowe. Na przeciwległej ścianie, która jest węższa i znajduje się obok umywalki, zamontowane są wieszaki na ręczniki. Zastosowałam spokojne kolory takie jak biel, grafit i popiel. Zastosowałam błyszczące płytki, a wokół pomieszczenia umieściłam listwę z lustrami. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Dzięki tym zabiegom wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości.

Mała łazienka

Styl industrialny

Beton i drewno to świetne opcje dla tych, którzy kochają naturalne materiały. Na krótsze ściany i podłogi stworzyłam pas płytek ceramicznych imitujących drewno. Są one bardzo popularne i wiele z nich doskonale naśladuje efekt drewnianych desek. Są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż naturalna drewniana deska. Deski z drewna tekowego są również dostępne, jeśli ktoś nie chce naśladować natury. To egzotyczne drewno jest często wykorzystywane na jachtach. Dobrze znosi kontakt z wodą. Na kawałku drewna w pobliżu prysznica zamontowano bidet i toaletę. Płytka szafka na kosmetyki znajduje się po przeciwnej stronie w pionowej wnęce. Szafka posiada szklane drzwi z IKEA i jest oklejona czarno-białymi zdjęciami. Na ścianie naprzeciwko wejścia znajduje się lustrzana tafla oraz płytki gresowe imitujące beton z napisami. Tej samej serii płytek imitujących beton użyłam na podłogę i krótsze ściany wzdłuż listwy drewnianej. Po więcej porad i inspiracji wnętrzarskich wejdź na https://wnetrzarskieinpiracje.pl/

Styl wiosenny w łazience

Właściciele mieszkania mają teraz oprócz prysznica także wannę. Wanna Pasja z KOLO została moim wyborem ze względu na niewielkie wymiary, oraz możliwość zamontowania jej w łazience. Do stylu wnętrza idealnie pasuje oryginalna umywalka i sedes z serii Ilbagnoalessi firmy Laufen.

Nawet jeśli na zewnątrz jest szaro, poranek spędzony w takiej łazience powinien być pozytywny. A to za sprawą fototapety z zielonymi wiosennymi liśćmi. Fototapeta znajduje się na górnej części ścian łazienki. Pod fototapetą znajdują się lustra, nieco odsunięte od jej ściany. Lustra te odbijają światło z zewnątrz na fototapetę i płytki znajdujące się poniżej. Na krótszej ścianie tuż przy drzwiach w pasie lustrzanym znajduje się szafka na kosmetyki. Do wykończenia ściany między lustrami a wanną użyto popielatych płytek. Ciemno-grafitowe płytki gresowe o wymiarach 60x120 cm służą do obłożenia boków wanny, a także postumentu pod umywalkę. Podłoga wykonana jest z tych samych płytek o wymiarach 60x60 cm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top