• 14 lipca 2024

Kwiaty jako prezent to doskonały pomysł! Zdecydowanie lepiej jest wybierać kwiaty doniczkowe, gdyż z pewnością będą one znacznie dłużej cieszyły obdarowanego niż kwiaty cięte. Wybierając taki prezent, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które na pewno ułatwią podjęcie decyzji.

Jaką roślinę wybrać?

Decydując się na zakup rośliny na prezent, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy dana osoba ma odpowiednią ilość czasu do zajmowania się wybranym kwiatem. Istotna jest również cena, a także warunki w mieszkaniu - niektóre rośliny są przecież bardzo drogie, a ich hodowla wymaga odpowiednich umiejętności. 

Niska cena 

Szczególnie dobrym wyborem są sukulenty, które nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. Na szczególną uwagę zasługuje Kalanchoe, które występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Można zatem wybrać taki, który doskonale wpasuje się w stylistykę mieszkania czy domu obdarowywanej osoby. Sukulenty podlewa się raz na tydzień w lecie; w zimie czynność tę wykonuje się nawet raz na dwa tygodnie. Zaletą wybrania właśnie tej rośliny jest również jej niska cena - kosztuje bowiem od 20 do 40 zł. 

Doskonały wygląd

Idealnym prezentem jest również storczyk, czyli Phalaenopsis. Rośliny te doskonale aklimatyzują się w mieszkaniu czy domu - bez względu na jego nasłonecznienie. Storczyki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych - szczególnie szeroki wybór proponuje klientom sklep z roślinami Lola Flora. Storczyki nawozi się raz w tygodniu latem; zimą dokonuje się tego zaledwie raz w miesiącu, a do tego procesu niezbędny jest odpowiedni nawóz. Rośliny te potrzebują nawodnienia raz w tygodniu, zatem utrzymanie ich nie jest wcale wielkim wyzwaniem. 

Łatwa uprawa

Poszukując rośliny na prezent, warto zatrzymać się również przy trzykrotce pasiastej. To kwiat doniczkowy, który niezwykle szybko rośnie. Można ją bez problemu przycinać, a także robić nowe sadzonki z uzyskanych pędów. Może przebywać zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i półcieniach. Trzykrotka jest prosta w pielęgnacji - wystarczy bowiem podlewać ją regularnie raz w tygodniu. 

Zakup rośliny na prezent to bardzo dobry pomysł. Kwiaty doniczkowe z pewnością urozmaicą każdą przestrzeń - bez względu na jej stylistykę. Decydując się na taki zakup warto jednak wybrać takie rośliny, których pielęgnacja nie zajmuje zbyt dużo czasu. W sklepach z roślinami znaleźć można bowiem kwiaty, których posiadanie wymaga specjalistycznej wiedzy z dziedziny ogrodnictwa. Posiadanie takowych to również kwestia sporej ilości wolnego czasu, który należy przeznaczyć na rozmaite zabiegi pielęgnacyjne.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top