• 14 lipca 2024

​W naszych domach chcemy stworzyć sobie przyjazne warunki i dbamy o kameralny wystrój. Zależy nam na tym, aby całość była spójna i harmonijna, dlatego chętnie inspirujemy się tym, co właśnie jest na czasem. Przede wszystkim jednak na pierwszym miejscu stawiamy swoje upodobania i potrzeby. Dzisiaj podpowiadamy, jak dobrać firanki, aby prezentowały się efektownie i spełniały swoją rolę użytkową.

Strój dla Twojego okna

Kiedy kupujemy akcesoria i domowe tekstylia, zależy nam na tym, aby wyróżniały się jakością. Chcemy przecież, aby służyły nam jak najdłużej. Warto więc zwrócić uwagę na materiały i sposób odszycia. Nie inaczej jest z firanami. Będziemy je dość często prać, dlatego powinny być odporne i trwałe. Niezależnie od tego, jak wygląda Twój pokój dzienny, na pewno chcesz nadać mu indywidualnego rysu. Jeżeli jest niewielki, możesz wybierać dodatki, które optycznie powiększają przestrzeń. Sprawdzają się zatem jasne kolory i uniwersalne rozwiązania. Dobrym pomysłem mogą więc być białe firanki do salonu. Kolor to jednak nie wszystko. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj materiału i na to, jak dużo słońca będzie przypuszczać firanka. Zazwyczaj nie chcemy, żeby ograniczała ona dostęp promieniom słonecznym, dlatego wybieramy delikatne materiały. Ubogacają one oprawę okna, a zarazem nie dają wrażenia ciemniejszego wnętrza. Jeżeli zaś lubisz to, co intrygujące i nietypowe, możesz dobrać do firanek piękne eleganckie zasłony. To idealne i kompletne "ubranie" dla naszego okna. 

Znajdź idealne firanki 

Zazwyczaj sugerujemy się trendami, dlatego chętnie przeglądamy w Internecie pomysły na okienne aranżacje. Możemy być zaskoczeni tym, jak takie inspiracje rozbudzają kreatywność. Interesujące propozycje znajdziesz np. w sklep Agora. Wybierając firany, na pewno zwracamy uwagę na ogólną estetykę, ale liczy się też indywidualny potencjał okna - czyli jego wielkość oraz orientacja. Jeżeli jest południowa, na pewno w naszym domu nie brakuje słońca. Jeżeli zaś okna wychodzą na północ, w ciągu dnia może być w domu dosyć ciemno. Chcemy też zadbać o praktyczny aspekt aranżacji, dlatego wybieramy to, co funkcjonalne. Firanki nie powinny utrudniać codziennego wietrzenia, dlatego zastanów się, czy powiesisz je na karniszu czy na listwie. Czasem potrzebne są większe zmiany, ale zazwyczaj służą one naszej wygodzie. Jeżeli więc potrzebujesz większej metamorfozy, nie wahaj się jej przeprowadzić, a z pewnością szybko zauważysz świetne efekty. Twoje firany mogą prezentować się elegancko i świetnie dopełniać wnętrze.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top