• 20 czerwca 2024

Młotek, śrubokręt, wiertło i szczypce są niezbędnymi narzędziami, bez których żadne nie jesteśmy w stanie wykonać żadnego remontu. Kiedy planujesz remont lub naprawy na dużą skalę, lista ta znacznie się powiększa. Warto zaopatrzyć się między innymi w pilarki tarczowe. Sklep z wyposażeniem budowlanym to miejsce, gdzie bez problemu znajdziemy urządzenia tego typu, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Zalety pilarek

Każdy element możemy oczywiście piłować ręcznie. Jednak o wiele bardziej wygodne i praktyczne są pilarki tarczowe. Pozwalają one idealnie precyzyjnie ciąć różnorodne materiały. Pilarki tarczowe z prowadnicą działają lepiej i znacznie szybciej niż w przypadku wykonywania tej samej pracy ręcznie za pomocą zwykłej piły. Płyta pilśniowa, płyta wiórowa, plastik, sklejka, szkło, miedź i inne metale nieżelazne - to nie jest pełna lista materiałów, z których można wycinać półfabrykaty za pomocą takiej piły. Kompaktowa konstrukcja pilarki pozwala na ustawienie jej względem materiału pod różnymi kątami. Przy wyborze parkietu konieczne jest określenie wymaganej głębokości cięcia. Zasada działania jest prosta: silnik elektryczny obraca tarczę tarczową z wałem. Ze względu na obrót z dużą prędkością tarcza zęba przecina obrabiany przedmiot. Narzędzia tego typu są używane w naprawach i budownictwie prywatnym.

Klasyfikacja

Profesjonalne pilarki są stosowane w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych i prywatnych warsztatach, w których każdego dnia tnie się duże partie kawałków. Główne różnice w profesjonalnym narzędziu to jego duża moc i duża średnica dysku. Modele przemysłowe mogą ciąć do 140 milimetrów głębokości. Domowe piły tarczowe do drewna są przeznaczone do pracy na wsi lub w garażu. Takie artykuły gospodarstwa domowego są zaprojektowane do głębokości cięcia do 40-50 milimetrów. Piły tarczowe tych dwóch klas różnią się funkcjonalnością, a co za tym idzie kosztem.

Według rodzaju konstrukcji

Stacjonarna piła tarczowa jest stosunkowo dużą profesjonalną maszyną. Zaprojektowana do codziennego użytku przy obróbce dużych ilości drewna, na przykład przy produkcji mebli. Niektóre piły ręczne mają stałą funkcję instalacji. Okrągły pulpit jest mniej stacjonarny, dlatego łatwiej go transportować, ale nie jest tak produktywny. Modele stacjonarne są instalowane w garażu lub warsztacie. Nadaje się do średnich prac: do budowy domu w ogrodzie lub łazienki. Ręczna pilarka tarczowa nadaje się do cięcia niewielkiej ilości miękkich materiałów: drewna, sklejki, tworzywa sztucznego. Jest to stosunkowo lekkie narzędzie, które umożliwia pracę tam, gdzie jest to potrzebne: nie trzeba zabierać przedmiotu do warsztatu i odwrotnie. Ręczna pilarka jest wygodna podczas cięcia materiałów arkuszowych, których nie można wyciąć na maszynie stacjonarnej. Akumulatorowe pilarki do drewna zasilane są z akumulatora. Kręgi z bateriami są bardzo łatwe do przenoszenia, dlatego służą do pracy w niedostępnych miejscach, na przykład podczas naprawy dachu. Średnio czas działania takich modeli na jednym ładowaniu wynosi 30-50 minut.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top