• 14 lipca 2024

​Mop parowy to coraz bardziej popularne urządzenie, które coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Pozwalają na szybkie i dokładne czyszczenie powierzchni, ale także na ich dezynfekcję. Jednak mop mopowi nierówny. Czym kierować się podczas zakupów?

Mop parowy – do jakich podłóg?

Mop parowy może wyczyścić z łatwością wiele typów podłóg – z terakoty, kamienia czy linoleum. Zajmie się również panelami i podłogami drewnianymi, jednak tutaj należy uważać. Mopa parowego nie powinno się używać do podłóg impregnowanych olejami i woskami, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury mogą one ulec zniszczeniu. Jeśli jednak posiadasz podłogi drewniane lakierowane, możesz bez problemu czyścić je takim mopem. Co więcej – sprzęt ten umożliwia także odświeżanie dywanów i wykładzin. To miły dodatek, o którym warto pamiętać.

Jak wybrać mopa parowego?

Kupując mopa parowego, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów, które pomogą ci w wyborze. Jednym z nich jest oczywiście funkcjonalność kupowanego sprzętu. Czy jest to konstrukcja wyłącznie do mycia podłóg, a może posiada dodatkowe końcówki, które pozwalają także na czyszczenie okien czy fug? Wybierz taki produkt, który spełnia twoje oczekiwania. Koniecznie sprawdź także:

  • Moc mopa – dzięki niej mop szybciej się nagrzewa i jest gotów do pracy. Dla przykładu – mop parowy Leifheit nagrzewa się w niecałe 30 sekund!
  • Pojemność zbiornika – pojemność zbiornika powinna być relatywnie jak największa, by zmniejszyć częstotliwość napełniania go podczas pracy. Pojemność 550 mililitrów wystarcza na 40 minut sprzątania. To optymalne rozwiązanie dla większych mieszkań.
  • Waga urządzenia – mop parowy, tak samo jak odkurzacz bezprzewodowy, powinien być lekki, by sprzątanie za jego pomocą było komfortowe. Zwykle mopy ważą około 3 kilogramy.
  • Regulacja pary – podaż pary powinna być regulowana, by można było wybrać ją zgodnie z potrzebą konkretnego typu podłoża.

Mop parowy to świetne rozwiązanie w każdym domu – zwłaszcza z małymi dziećmi. Pamiętaj, że jego działanie umożliwia zabicie nawet 99,9% bakterii i zarazków znajdujących się na podłodze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu sprzętów, odwiedź stronę Leifheitsklep.pl.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top