• 14 lipca 2024

Płytki metalizowane to rozwiązanie, które już na pierwszy rzut oka można uznać za nieprzeciętne. Gdy na nie spoglądamy mamy wrażenie, że na ścianie nie znajdują się płytki ceramiczne, ale arkusz wykonany z wykorzystaniem niklu, pokrytego rdzą metalu, miedzi, srebra albo złota. To nie tylko niepowtarzalna kolorystyka, ale i umiejętność odbijania światła. Nic więc dziwnego, że można za ich pomocą uzyskać efekt niebanalnego wnętrza bez względu na to, czy umieści się je w kuchni, łazience, czy też w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Można zresztą z powodzeniem zestawiać z nimi wiele innych materiałów, w tym choćby beton i szkło. Oczywiście, ich specyfika sprawia, że o płytkach metalizowanych mówi si przede wszystkim w kontekście bardziej nowoczesnych miejsc. To rozwiązanie odpowiadające osobom, które lubią eksperymenty i cieszą się z tego, że mogą stworzyć wnętrze, które będzie przyciągać wzrok, a tym samy również wyróżniać się. To także przyjemna odmiana dla minimalizmu, który ciągle jeszcze dominuje tak w kolorystyce, jak i w samym urządzaniu wnętrz. Płytki metaliczne to rozwiązanie znakomicie korespondujące z wnętrzami industrialnymi oraz z loftami, można też z powodzeniem łączyć je zarówno z betonem, jak i z elementami metalowymi. Co ciekawe, nie brakuje wcale architektów z powodzeniem łączących płytki metalizowane z takimi elementami, które kojarzymy raczej z wnętrzami w stylu glamour. Płytki podkreślają wtedy znakomicie elegancję całości. Tu znakomicie sprawdzają się zwłaszcza płytki z grupy tych, które posiadają efekt srebra i miedzi.

Metalowe elementy wpływają na sposób, w jaki postrzega się wnętrza i trudno nie zgodzić się z tym, że nadają im charakteru industrialnego. Modny obecnie trend można wprowadzić praktycznie do każdej przestrzeni posiłkując się nie tylko samymi płytkami, ale i innymi dodatkami, w tym choćby okrągłym lustrom znakomicie prezentującym się w metalowych ramach. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby wyposażyć komody w charakterystyczne prostokątne uchwyty, a także, aby postawić na metalowe wykończenia armatury łazienkowej. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby w jednym pomieszczeniu wykorzystać nie jeden, ale kilka rodzajów metalu. Części wykonane z blachy znakomicie prezentują się w towarzystwie mosiądzu i miedzi, a także elementów posrebrzanych. Poszczególne elementy można też łączyć ze sobą bez względu na to, z jaką barwą i odcieniem mamy do czynienia. Nowoczesne, industrialne wnętrze ma wiele odsłon, wiele wskazuje przy tym na to, że metaliczny eklektyzm także w najbliższych latach nie wyjdzie z mody.

Po jakie płytki sięgać? Producenci maja nam wiele do zaoferowania, nie ulega jednak wątpliwości, że za szczególnie ciekawe można uznać płytki gresowe. Płytki metalizowane nadal rozpalają wyobraźnię a wśród najciekawszych i w tym roku znajdują się te, których faktura jest niejednorodna, chropowata i matowa. Nic nie stoi też na przeszkodzie w sięgnięciu po płytki polerowane na wysoki połysk. Tu idealnie wpisują się zwłaszcza te płytki metalizowane, które przypominają zardzewiałą blachę.

https://modnalazienka.pl/category/metalizowane-70

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top