• 14 lipca 2024

Kiedy już wykonasz ciężki wysiłek związany z poruszaniem się, równie przytłaczające może być zastanowienie się, od czego zacząć, zamieniając swoją nową przestrzeń w dom. Ale nie musi to być tak zniechęcające - przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania może być naprawdę pięknym, ekscytującym nowym rozdziałem. Konceptualizując atmosferę, której pragniesz w swojej nowej przestrzeni, wyposażenie nowego domu może stać się prostym i pozytywnym doświadczeniem.

Ale zanim będziesz mógł zanurkować, możesz rozważyć pewne wstępne plany. Jednym z pierwszych kroków powinno być ustalenie, na ile cię stać i co chcesz osiągnąć. Może to zająć trochę czasu - nie ma wstydu w rozpoczęciu projektu i uświadomieniu sobie, że nie jest to to, na co chcesz wydać pieniądze i czas.

6 Wskazówki dotyczące wyposażenia domu

Kluczem do znalezienia odpowiedniego umeblowania jest podążanie za swoim instynktem i staranie się nie pozwolić, aby cały proces Cię przytłoczył. Kiedy już podarujesz sobie budżet na dekorację, będziesz mógł zanurzyć się w bardziej zabawne aspekty tworzenia nowego domu. Oto kilka wskazówek, jak urządzić swój nowy dom, w tym oszacowanie, ile może cię to kosztować.

1. Skonsoliduj swoje przynależności

Częścią ustalania budżetu na wyposażenie wnętrz jest określenie tego, co już posiadasz, a co będziesz musiał kupić. Ten nowy dom, do którego się wprowadzasz, to doskonała okazja, aby pożegnać się z kawałkami, które nie pasują już do Twojego stylu życia. (Pamiętaj, WWMKD: Co zrobiłaby Marie Kondo?)

Podczas konsolidacji należy zacząć od oceny kluczowych elementów łóżek meblowych, kanap, stołów jadalnych i dywaników to dobre miejsce na początek. Przejrzyj, co masz. Czy ostatnio kupiłeś swoje wymarzone łóżko, czy miałeś ramę od czasu studiów? Zdecyduj, co zamierzasz zatrzymać i co chcesz zastąpić czymś nowym.

Po określeniu, co trzymasz i co można się pożegnać, można sprzedać niektóre swoje rzeczy, aby dodatkowe środki pieniężne, które można umieścić w kierunku zakupu nowych kawałków do domu. Cokolwiek, czego nie sprzedajesz, możesz oddać na miejscu.

2. Zacznij od podstaw

Jako zasada dekoracji wnętrz, najlepiej zacząć od podstaw. Zabieranie dywanów lub malowanie ścian jest o wiele łatwiejsze przed wniesieniem do domu jakichkolwiek mebli.

Przed dniem wprowadzenia się, zrób listę wszelkich zmian, które chciałbyś wprowadzić do istniejącego wnętrza. Oto kilka podstaw do rozważenia:

  • Ściany: Wybór koloru farby, łatanie istniejących otworów, usuwanie sufitów z popcornu
  • Podłogi: Rozrywanie dywanu, dodawanie wykładziny, układanie podłóg z twardego drewna, renowacja podłóg
  • Sprzęt: Wybór urządzeń kuchennych, sprowadzenie pralki i suszarki, instalacja wentylatorów sufitowych, instalacja opraw oświetleniowych
  • Kafelkowanie: Odstawienie łazienki, wybór tylnej klapy, ponowne wykonanie lady kuchennej

Kiedy już sporządzisz listę zmian, określ, jakie zmiany chciałbyś wprowadzić od razu, a jakie można by odłożyć na później. Może uda ci się żyć z niebieską glazurą w kuchni, ale może różowe ściany w sypialni nie będą jej przecinać. Następnie określ, co możesz zrobić sam, a co będzie wymagało profesjonalnej uwagi. Postaraj się zaplanować jak najwięcej pracy przed wprowadzeniem się na dzień.

3. Kupując meble, zacznij od najważniejszych pokoi

Po dokonaniu podstawowych zmian wnętrza, nadszedł czas, aby zacząć wybierać meble. Najpierw zajmij się najważniejszymi pokojami. Salon i sypialnia to dwa miejsca, w których najprawdopodobniej spędzasz najwięcej czasu, więc są to dobre pokoje, które należy traktować priorytetowo. (Nie chcesz mieć w pełni zorganizowanej spiżarni, zanim nie będziesz miał odpowiedniego miejsca do spania).

Weź pod uwagę kluczowe meble, których będziesz potrzebował w tych pokojach. Inwestycje w postaci łóżka i kanapy są prawdopodobnie warte wydania dodatkowych pieniędzy, aby uzyskać coś, co nie tylko będzie trwać przez wiele lat, ale co połączy pokój i uzupełni przestrzeń.

  • Sypialnia: Dla sypialni, dobra rama łóżka i materac są niezbędne, więc są to prawdopodobnie twoje kawałki inwestycyjne. Innymi kluczowymi elementami mogą być dywan, komoda i szafki nocne. Wybierz nastrój w sypialni przed zakupem nowych kawałków, tak abyś miał spójny temat w całym pokoju.
  • Salon: W salonie głównym elementem jest kanapa, więc jest to inwestycja (i dobry punkt wyjścia do dekoracji). Weź pod uwagę rozmiar, komfort i kolor. W zależności od stylu życia, częścią tego równania może być również duży telewizor lub centrum rozrywki. Innymi kluczowymi elementami mogą być dywanik przestrzenny, stolik do kawy i sztuka na ściany. Możesz też rozważyć poduszki, rzuty i półki z książkami.

4. Uporządkuj sprawy podczas rozpakowywania

Dwa elementy, które naprawdę kształtują feng shui domu, to organizacja i wystrój. Uporządkowana spiżarnia lub szafa ułatwia życie, podczas gdy półka z książkami może subtelnie wpływać na całe poczucie pokoju.

Szafy i szafy są dobrym miejscem na początek podczas organizowania. Najpierw określ, co już posiadasz, a co może być funkcjonalnymi koszami, pojemnikami, szufladami wolnostojącymi itp. Kiedy rozpakowujesz swoje rzeczy, wykorzystaj te narzędzia, aby pozostać zorganizowanym.

Jeśli okaże się, że brakuje Ci czegoś do nowego miejsca, co pomogłoby mu pozostać schludnym, to prawdopodobnie jest to ważny zakup do dokonania. W zależności od Twojego stylu życia, organizacyjne zakupy dla Twojego nowego domu mogą wahać się od smukłych wieszaków do wynajęcia usługi do przeprojektowania szafy.

5. Zobacz duży obrazek

Rozłóż wszystkie posiadane przez siebie dekoracje, w tym sztukę, książki, pamiątki rodzinne, fotografie, tacki, świece i wazony. Idealnie byłoby, gdybyś przeżył już większość z tych rzeczy w początkowej fazie konsolidacji, tak abyś zachował tylko te rzeczy, które są dla Ciebie ważne lub pasują do estetyki Twojego domu.

Kiedy zobaczysz wszystko w jednym miejscu, zacznij wybierać rzeczy, które do siebie pasują. Tam są żadny błędni odpowiedzi tutaj - ty możesz wybierać książki które wszystkie odnoszą się podróżować dla twój biura, lub serii rodzinnych pamiątek i fotografii dla twój sypialni. Pamiętaj, żeby nie brać tego zbyt poważnie. Jest to najbardziej wybaczający aspekt dekoracji wnętrz, ponieważ mniejsze elementy dekoracyjne można łatwo przesuwać.

Kiedy wszystkie twoje rzeczy są na miejscu i sztuka jest zawieszona, możesz przeglądać online, aby znaleźć kilka świetnych kawałków, które rezonują z tobą i twoim miejscem. Być może nadszedł czas, aby oprawić ten nadruk, na którym wisiałaś, lub aby rozlać się na idealnych poduszkach na nowej kanapie. Mogą się one wydawać małymi dodatkami, ale mogą zrobić ogromną różnicę.

6. Miejsce na zakup przedmiotów z Twojego dużego biletu

Podążając za tymi krokami, masz nadzieję, że Twój nowy dom zacznie się czuć jak właśnie ten - dom. Pamiętaj, że dekorowanie przestrzeni jest ogromnym przedsięwzięciem, i to dobrze, jeśli Twój dom wygląda jak praca w toku przez kilka miesięcy. Po skonsolidowaniu, zorganizowaniu i udekorowaniu, może nadszedł czas, aby kupić swoje kawałki inwestycyjne.

Zrób sobie przysługę i nie kupuj wszystkiego na raz. Zamiast tego, wybierz swoje trzy lub cztery niepodlegające negocjacjom przedmioty - łóżko, kanapę i telewizor - i zabierz je do domu, jak tylko będzie to miało sens. Po powrocie do zdrowia po ich zakupie, możesz skupić się na zakupie drzewa halowego, nowej sztuki oraz dywaników i świateł, które oglądałeś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top