• 21 kwietnia 2024

Na rynku znajduje się szereg przeróżnego rodzaju produktów dla dzieci. Wiadomo, że na szczególną uwagę zasługują meble czy też dodatki, które mogą znajdować się w pokoju maluszka. Wielu rodziców decyduje się na tradycyjne łóżeczko, podczas gdy jest ono zupełnie niewykorzystywane. Każda młoda mama jest w stanie potwierdzić, że woli, by maluszek znajdował się tuż obok niej.

Kołyska jako alternatywa dla łóżeczka

Ciekawym rozwiązaniem jest kołyska dla dziecka, która nie tylko działa uspakajając, ale w dużej mierze wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego. Według specjalistów kołysanie ma kluczowe znaczenie dla tego procesu, dlatego zaleca się, by w początkowych miesiącach życia dziecko bardzo często było kołysane. Oczywiście na rynku można spotkać kołyski tradycyjne, które są bujane na boki, jednak one nie posiadają specjalistycznego mechanizmu. W efekcie bujanie może być zbyt energiczne, a co za tym idzie, działać na dziecko drażniąco. Alternatywą dla dobrze znanych kołysek jest kołyska drewniana DREAMER™, która buja wzdłuż ciała dziecka. Dlaczego taki typ kołyski jest lepszy? Przede wszystkim jest to ruch, który maluch pamięta z czasów ciąży, ponadto należy pamiętać o tym, że właśnie w ten sposób usypia się dziecko w ramionach. Z pewnością wielu rodziców będzie upierało się przy łóżeczku, w końcu wystarcza ono na dłużej. Jednak warto pomyśleć o wsparciu rozwoju maluszka, które ma kluczowe znaczenie dla całej jego przyszłości.

Kołyska drewniana dla dziecka

Kołyska dla dziecka

Przede wszystkim kołyska dla dziecka ma znacznie mniejsze gabaryty niż łóżeczko, co oznacza, że można zmieniać jej miejsce wedle swojego uznania. Tym samym w ciągu dnia może stać w salonie, natomiast na noc można zabierać ją do sypialni rodziców. Ma to niezwykle praktyczne znaczenie, ponieważ pozwala na posiadanie maluszka przy sobie. Dla młodych rodziców noce są dość stresujące, ponieważ pozostawienie dziecka w jego pokoju może powodować lęk, że nie obudzą się, gdy maluch będzie czegoś potrzebował. Wielu rodziców decyduje się na spanie z dzieckiem, jednak obawiają się, że zostanie ono przygniecione. Z tego powodu kołyska wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich młodych rodziców. Oczywiście należy znaleźć taki model, który będzie nie tylko praktyczny, ale również wspomoże rozwój dziecka.

Kołyska DREAMER ™ jest idealnym rozwiązaniem. Nie tylko jej sposób bujania naśladuje ten, który jest maluszkowi dobrze znany, ale tak naprawdę można ją postawić nawet w pomieszczeniach, w których jest mało miejsca. Nie wymaga stawiania na środku pokoju, jak kołyska bujana na boki, ponieważ w tym przypadku z powodzeniem można ją postawić przy samej ścianie czy też łóżku rodziców. Wybór tego modelu to połączenie praktycznego z pożytecznym, dlatego kołyska cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługuje jej klasyczny wygląd, dzięki temu pasuje do właściwie każdego pomieszczenia, bez względu na to, w jaki sposób zostało ono urządzone. Wielu rodziców dopiero po narodzinach malucha decyduje się na taki zakup, ponieważ dochodzą do przekonania, że jest to dla nich ogromna pomoc w opiece nad maleństwem. Każdy, kto zobaczy kołyskę dla dziecka, przekona się o tym, że jest to nie tylko ciekawy element wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim naprawdę praktyczne rozwiązanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top