• 23 lutego 2024

Jakie elementy powinien zawierać zestaw do paznokci? Czy warto kupić taki komplet? Sprawdź, co musisz wiedzieć o profesjonalnych zestawach do paznokci!

Zestaw do paznokci

Schludne i zadbane paznokcie nie tylko prezentują się znakomicie przy każdej okazji, ale same w sobie mogą być powodem do dumy dla kobiety. To m.in. dlatego tak wiele kobiet regularnie odwiedza kosmetyczkę. Oczywiście sposobów na wspaniałe dłonie i paznokcie jest znacznie więcej, a tak naprawdę wystarczy odrobina Twojej własnej pracy oraz prosty zestaw do paznokci, aby wszystko wykonać samodzielnie. Początkowo niektóre czynności mogą zajmować Ci nieco więcej czasu, z pewnością jednak szybko złapiesz niezbędną wprawę i np. manicure hybrydowy będziesz mogła wykonywać co 2 tygodnie. W ten sposób nie będziesz uzależniona od terminów u kosmetyczki, nie będziesz się również denerwowała coraz większymi odrostami – po prostu zrobisz manicure wtedy, gdy będziesz tego potrzebowała.

Zestaw do paznokci – co powinien zawierać?

Na wstępie warto podkreślić, że w sieci znajdziesz całą masę zestawów do paznokci. Wśród nich są np. zestawy startowe, czyli zestawy dla początkujących, w których znajdują się najważniejsze elementy, a także zestawy dla zaawansowanych, w których znajdziesz o wiele więcej artykułów. Ponadto dostępne są także zestawy tańsze, z gorszej jakości produktami, jak i zestawy renomowanych producentów. To do Ciebie należy decyzja, który wariant wybierzesz. Warto dodać, że zależnie od marki zawartość np. zestawów startowych może się nieznacznie różnić. Praktycznie zawsze natomiast o wiele bardziej opłaca się kupić cały zestaw niż każdy z elementów osobno. Zestaw do paznokci czasem nie zawiera lampy, co warto mieć na względzie – zazwyczaj to jedyny sprzęt, który należy dokupić. Podstawowy zestaw do manicure hybrydowego powinien zawierać:

  • bazę i top do hybryd, najlepiej tej samej marki,
  • lakiery hybrydowe, wiadomo – im więcej, tym większą liczbę stylizacji możesz stworzyć. Na początek z powodzeniem wystarczy tylko kilka kolorów,
  • odtłuszczacz – pozwala odpowiednio oczyścić powierzchnię paznokcia,
  • preparat do ściągania lakieru, za pomocą którego zdejmiesz lakier, którego chcesz się pozbyć,
  • waciki bezpyłowe, na początek wystarczy nawet 50 sztuk,
  • bloczek polerski – jak sugeruje jego nazwa, pozwala polerować i matowić płytkę przed nałożeniem bazy,
  • pilniczki, dzięki którym właściwie ukształtujesz paznokcie.

Czy warto kupić zestaw do paznokci?

Na tak zadane pytanie odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Wspomniano już, że kupno zestawu jest znacznie tańsze niż kupno poszczególnych elementów osobno. Na tym jednak aspekty finansowe się nie kończą, otóż nabywając przeciętny zestaw startowy i robiąc manicure samodzielnie, jego zakup zwróci się już po 2-3 użyciach (w stosunku do kosztu wizyt u kosmetyczki). Nie czekaj dłużej i już dziś wybierz swój wymarzony zestaw do paznokci!

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top