• 21 kwietnia 2024

​Chcesz zrobić porządki w szafie i wymienić ubrania na nowe? Obawiasz się, że jest to kosztowne? Wystarczy kilka trików, aby dotychczasowa garderoba nie zmarnowała się, a nowe ubrania nie kosztowały Cię majątek.

Segregacja ubrań to podstawa

Na samym początku wyciągnij wszystkie ubrania z szafy. Brzmi jak wyzwanie? Przygotuj się do tego, zorganizuj czas w ciągu dnia, puść ulubioną muzykę i sprawdź, co masz w swojej garderobie. Następnie, podziel ubrania na te, które nadają się do wyrzucenia. Wśród nich powinny znaleźć się odbarwione materiały, uszkodzone, nie nadające się do naprawy. Na pewno znajduje się w Twojej szafie wiele ubrań, z którymi nie wiesz do końca, co zrobić. To niemodne już fasony, za małe lub za duże rozmiary. Tu masz wiele możliwości. Po pierwsze, warto ubrania sprzedać, korzystając z platform internetowych czy grup sprzedażowych. Zanim wybierzesz się na swoje zakupy, aby wymienić garderobę, dostaniesz kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych za nienoszone koszulki, marynarki, spodnie, swetry czy płaszcze. Oczywiście stare czy niemodne ubrania możesz oddać potrzebującym. Ostatnią częścią są ubrania, które nadają się z powrotem do szafy. Pamiętaj, aby decydować się na te, które naprawdę nosisz i np. były jedną z części stylizacji przez ostatni sezon.

Zakupy? Tak, ale z głową

Aby nie wydawać fortuny na nową garderobę, zaplanuj, co Ci się przyda. Brakuje Ci brązowych botków na jesień, a może kolorowych koszulek na lato? Napisz dokładnie, czego potrzebujesz oraz w jakiej liczbie. W ten sposób z gotowym planem wybierzesz się na zakupy.

Teoretycznie dobrze jest korzystać z wyprzedaży. Często jednak są na nich ubrania z poprzednich sezonów, a rozmiary są ograniczone. To też duże ryzyko, że na zakupach kupisz coś, co nie jest Ci potrzebne. Spróbuj zwizualizować swoją garderobę i określić, jakie masz braki.

Wymiana garderoby może wiązać się z dodatkowymi wydatkami. Aby nie nadszarpnąć domowego budżetu, pożyczka pozabankowa jest dobrym rozwiązaniem. Wydajesz ją na co chcesz i regularnie spłacasz.

Pamiętaj też, że pośpiech nie jest dobrym doradcą, a także, że kluczem do dobrej stylizacji często są dodatki. Nie pomijaj ich w tworzeniu stylizacji.

Problem z dobieraniem ubrań

Częstym problemem jest przeglądanie szafy w celu znalezienia czegoś do założenia, a okazuje się, że "nic w niej nie ma". To oczywiście nieprawda. Pojawia się problem z dopasowaniem ubrań. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie tzw. bazy. W niej powinny znaleźć się takie fasony, które są ponadczasowe, a także pasują do wielu stylizacji. To dobre rozwiązanie, bo po pierwsze: oszczędzasz pieniądze, a po drugie: wykorzystujesz koszulkę czy marynarkę do wielu różnych stylizacji.

W sieci istnieją nawet gotowe ściągi z poszczególnymi elementami garderoby, które mają bazowy charakter. Wśród nich są oczywiście gładkie T-shirty, jeansy, marynarki, sweterki jednokolorowe, spódnice o prostym kroju. Warto zastanowić się, w jakich kolorach i fasonach najlepiej się czujesz.

Kolejnym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęć gotowych stylizacji podczas porządków. Dzięki temu zajrzysz do swojego albumu i możesz wybrać kreację na daną okazję.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top