• 21 kwietnia 2024

Zabezpieczenie telefonu przed mechanicznymi urazami znacząco wydłuża jego działanie, a także oszczędza nasze pieniądze, bo nie musimy wymieniać dzięki temu części, które mogą być, w zależności od posiadanego modelu, bardzo drogie. Często użytkownicy telefonów, pomimo tylu zagrożeń czekających na ich smartfony każdego dnia, nadal nie chcą, lub nie mogą przekonać się do używania etui. Jak ich przekonać, że jest to dobre rozwiązanie?

Gdy logiczne argumenty odnośnie do etui zawodzą

Większość osób uważa, że nie ma sensu kupować pokrowca na ich stary telefon. Określenie „stary” jest często odpowiednikiem dwu, trzyletniego aparatu, doskonale działającego i zdolnego do użytku. Jego właściciel podpisał jednak umowę z operatorem, gdzie co jakiś czas ma możliwość wyboru nowiutkiego smartfona za symboliczną opłatę. Dobrze, jak najbardziej jest to miła perspektywa, że będzie się posiadało nowy telefon, ale do tego czasu używać trzeba tego „starego”.

Telefon jest niczym nasza wizytówka i wiele można z niego wyczytać o jego właścicielu. Tym bardziej warto o niego odpowiednio zadbać, by nie musieć się wstydzić, wyciągać przy rodzinie, znajomych i kolegach z pracy popękanej obudowy lub porysowanego wyświetlacza w taki sposób, że ciężko na nim odczytać jakąkolwiek wiadomość.

Cena pokrowca na telefon

Jako wzór weźmy pokrowiec na Huawei p8 lite, jeden z najbardziej popularnych oraz znanych modeli telefonów. Jest to sporych rozmiarów aparat, więc i samo etui nie może być niewielkie. Uwzględniając, że dobry jakościowo telefon może kosztować od kilkuset złotych, do nawet kilkunastu tysięcy złotych, koszt samego pokrowca jest tutaj śmiesznie niski. Dobrany do modelu (w tym przypadku Huawei p8 lite – pokrowiec uwzględniający zarówno wymiary telefonu, jak i posiadający także w odpowiednim miejscu otwór gwarantujący kręcenie filmów oraz robienie zdjęć bez konieczności wyjmowania za każdym razem telefonu z etui) pokrowiec nawet nie kosztuje jednej setnej ceny samego urządzenia. Skoro stać kogoś na tak drogi telefon bądź po prostu kupno nowego telefonu, to głupotą byłoby go nie zabezpieczyć, prawda?

Zabezpieczenia gwarantowane przez pokrowiec na telefon

Przede wszystkim takim zabezpieczeniem jest warstwa samego pokrowca, która powinna otulać nasz telefon z każdej strony, stąd też bardzo godnym polecenia rozwiązaniem jest zakup etui w formie przypominającym zamykaną książkę. Aby ułatwić sobie sprawdzanie, kto dzwoni, i nie otwierać za każdym razem etui, warto też dobrać sobie odpowiednie dzwonki na telefonie, by dopasować je do konkretnych osób i dzięki temu umiejętnie rozróżniać dzwoniących. Nie będzie już potrzeby każdorazowego sprawdzania wyświetlacza.

Zamykane etui świetnie też ochroni sam wyświetlacz. Założyć osłonę w formie przezroczystej płytki ochronnej to, oczywiście, obowiązek, który najczęściej wykonają za nas podczas zakupu telefonu w biurze operatora komórkowego, lub też w sklepie elektronicznym. Jednak dodatkowa opcja zabezpieczenia jest zawsze następnym gwarantem, że za szybko nie będziemy musieli tej płytki odrywać i wymieniać na nową. Etui również skutecznie ukryje ewentualne rogi płytki, dzięki czemu dłużej będzie ona na swoim miejscu i nie będzie się zdzierać, ani nie dostanie się pod nią zbędne powietrze, brud i inne zanieczyszczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top