• 20 czerwca 2024

Z wiekiem dziecko zwraca coraz większą uwagę na swój wygląd. Dlatego trudno jest znaleźć plecaki szkolne do wyższych klas. Nastolatki stawiają na plecaki szkolne. Są one bardziej modne i lepiej pasują do dzisiejszego dynamicznego stylu życia nastolatków. Czego szukają dzisiejsi nastolatkowie?

Plecaki szkolne dla nastolatków - dla dziewcząt

Wiele młodych dziewcząt nie zwraca już uwagi na to, czy ich plecaki są ładne i czy są podobne do koleżanek z klasy, jak to ma miejsce w klasach początkowych. Wiele młodych kobiet chce się wyróżnić z tłumu, dlatego wybierają nietypowe kombinacje kolorów. Plecak jest często noszony do szkoły, ale musi też pasować do ubioru właściciela. Dlatego właśnie plecaki w stylu vintage stają się coraz bardziej popularne wśród dziewcząt. Dużą popularnością cieszą się również plecaki boho, które nawiązują stylem do azteckich wzorów. Jeans i motywy tropikalne są również bardzo popularne wśród dziewcząt. Nadal jest wiele dziewczyn, które wolą klasykę, taką jak róż, kwiaty czy paski, ale nie są one tak liczne.

Sprawdź jaki plecak dla nastolatka wybrać na stronie; https://szkolnik.eu/blog/jaki-plecak-powinien-zabrac-nastolatek-do-szkoly/rcge_iiyr

Plecaki męskie dla młodzieży

Chłopcy przy wyborze plecaka będą kierować się chęcią dopasowania plecaka do swojego wizerunku. Chłopcy często będą łączyć swoje zainteresowania z plecakiem. Plecak z logo lub licencjonowanym produktem ulubionej dyscypliny sportowej, np. piłki nożnej, wybiorą uzależnieni od sportu. Dla fanów wojskowości i obronności lepszy będzie plecak z motywem moro. Choć niektórzy chłopcy lubią eksperymentować, najpopularniejsze plecaki to te klasyczne: czarne, szare, brązowe lub czerwone.

plecak

Funkcjonalność

Plecak powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić książki oraz ubrania i buty, które dziecko będzie nosić do zabawy po szkole. Dziewczynka będzie musiała nosić w plecaku kosmetyczkę do makijażu. Chociaż nie wszyscy lubią jeść drugie śniadanie w specjalnych pudełkach lub torbach, w plecaku powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby je pomieścić. Dobrym pomysłem jest też kubek termiczny na herbatę/kawę. W plecaku powinna znajdować się osobna kieszeń, wystarczająco duża i głęboka, aby go przechowywać. Plecak nie musi służyć wyłącznie do noszenia książek na zajęcia. Powinieneś wybrać plecak uniwersalny, który może być używany do treningu i innych zajęć.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Rodzice będą zwracać na to szczególną uwagę. Dorośli powinni zwracać uwagę na jakość plecaka, nawet jeśli dziecko jest już starsze i chce być samodzielne. Należy sprawdzić, czy plecak jest wykonany z trwałych materiałów, czy posiada jakieś certyfikaty i czy ma wzmocnione plecy z szerokimi, regulowanymi paskami. Jest to ważne, aby dbać o rozwijający się kręgosłup dziecka. Ważne są też elementy odblaskowe, które sprawią, że dziecko będzie bardziej widoczne podczas wieczornych spacerów do domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top