• 21 kwietnia 2024

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Bez względu na to, jakie mamy upodobania i gust to chcemy mieć wyroby z cennych i popularnych kruszców, bo wiemy, że dodają nam uroku i kobiecości. Srebro i złoto zdominowało branżę jubilerską. Asortyment naszyjników, pierścionków, kolczyków czy bransoletek jest naprawdę szeroki. Możemy więc wybrać to, co spełnia nasze oczekiwania pod każdym względem.

Imponująca twardość rubinów

Czasem chcemy wybrać biżuterię, która będzie świetnym dopełnieniem stroju podczas ważnej uroczystości. Stawiamy wtedy na wyrafinowaną elegancję i kunszt. Na ogół jednak potrzebujemy tego, co ponadczasowe i co sprawdzi się na co dzień. Ozdabiamy nie tylko nasze dekolty, ale również dłonie. Pierścionki to jedne z najbardziej popularnych wyrobów, które możemy dostać u jubilera. Dużą popularnością cieszą się diamenty. Mimo wysokiej ceny, istnieje na nie duże zapotrzebowanie. Interesująco mogą również wyglądać pierścionki z rubinem. Rubin to kamień szlachetny o różowej lub czerwonej barwie. To rzadki minerał będący odmianą korundu.

Naturalne rubiny są bardzo twarde, w skali Mohsa twardość wynosi 9. Jest to imponujący wynik zwłaszcza, że najtwardsze wśród kamieni diamenty osiągają w tej skali wynik 10. Pierścionki z rubinem to świetny wybór dla kobiet, które mają określone oczekiwania i lubią żywe barwy. To kolor, który rzuca się w oczy i trudno przejść obok niego obojętnie. Niektóre panie wybierają zawsze złote pierścionki z kamieniami szlachetnymi, ponieważ to właśnie rodzaj kamienia nadaje biżuterii indywidualizmu i charakterystycznego wyrazu. Czasem biżuteria jest symbolem pewnych wydarzeń. Kiedy chcemy upamiętnić ważne chwile, kupujemy to, co będzie nam o nich przypominać. Pierścionek świetnie się do tego nadaje.

Niepowtarzalne pierścionki z rubinem znajdziesz na https://siudek.com.pl/ >>

Dobry wybór na długie lata

Wybierając pierścionek, zwracamy uwagę nie tylko na to, co się nam podoba, ale również jak wygląda na naszej dłoni. Panie o szczupłych dłoniach i drobnych palcach mogą wyglądać niekorzystnie w zbyt dużych pierścieniach. Warto zastanowić się, jaka biżuteria będzie najlepiej korespondowała z naszym stylem. Chodzi o to, aby były to wybory praktyczne. Jeśli oczko odstaje zbyt mocno, może nam przeszkadzać na co dzień, łatwo też je uszkodzić zahaczając o coś. Dlatego przed zakupem trzeba dokładnie ocenić, czego potrzebujemy. Chociaż ozdoba dłoni jest ważna to równie istotne jest to, aby dobrze czuć się w danym pierścionku.

Kluczowe znaczenie ma wybranie odpowiedniego rozmiaru. Dobrze jest zaobserwować jak nasze dłonie reagują podczas ciepła i zimna. Na ogół dobrze rozumiemy, że w ciepłe dni mamy większy obwód palca niż zimą. Świadomość tego pozwoli nam wybrać optymalny rozmiar i nosić pierścionek tak, aby go nie zgubić. Pierścionki z rubinem to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Ich żywa kolorystyka przypadnie do gustu wielu kobietom. Rubiny zawdzięczają swoją barwę domieszkom tlenku chromu. To barwnik, który występuje w skorupie ziemskiej w niewielkich ilościach, więc czyni rubiny jednymi z najrzadziej występujących kamieni na całej kuli ziemskiej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top