• 21 kwietnia 2024

Różnorodność kamieni szlachetnych i półszlachetnych, którymi wysadzane są złote kolczyki zachwyci nawet doświadczonych kolekcjonerów. W zależności od osobistych preferencji, znaku zodiaku i leczniczych właściwości kamienia, można wybrać kolczyki z: agatem, perłami, onyksem, topazem, szafirami, diamentami i innymi kamieniami. Pięknie prezentują się złote kolczyki Swarovski ze srebrnymi cyrkoniami, kolczyki z ametystami i cyrkoniami a także kolczyki z topazami i brylantami.

Jak nosić złote kolczyki?

Zanim kupi się kolczyki ze złota, warto poznać proste zasady wyboru biżuterii. Te zalecenia sprawią, że zakup będzie nie tylko cenny, ale także przekształci je w akcesorium, które każdemu będzie odpowiadać. Jeśli ktoś dopiero zaczyna zbierać kolekcję własnej biżuterii, powinien zwrócić uwagę na uniwersalne kolczyki ze złota. Z reguły są to produkty w postaci małych modeli z perłami lub zawieszek o ciemnym kolorze. Dyskretny dodatek elegancko podkreśla dobry gust przy wyborze sukienek wieczorowych i dziennych.

Jak kupić złote kolczyki w zależności od kształtu twarzy?

  • Owalna twarz idealnie nadaje się do małych uniwersalnych modeli złotych kolczyków. Ale jeśli właścicielka tego kształtu twarzy kupi duże kwadratowe lub okrągłe kolczyki, będą wyglądać nie mniej imponująco.
  • Kobiety posiadające okrągły kształt twarzy będą pięknie wyglądały w długich złotych kolczykach. Dozwolone są również wzory prostokątne, trójkątne i owalne. W takim przypadku lepiej zrezygnować z małych rozmiarów kolczyków.
  • Zakrzywione lub duże okrągłe modele dobrze pasują do kwadratowej twarzy. Lepiej nie eksperymentować z inną formą, a także z produktami dodatkowo ozdobionymi łańcuchami.
  • Piękno trójkątnej twarzy dobrze podkreślają masywne kolczyki w kształcie pierścieni lub innych podobnie imponujących modeli. Lepiej wybrać biżuterię, która rozciąga się do dołu, dzięki temu wizualnie równoważy kształt twarzy. Warto zwrócić uwagę na kolczyki w kształcie piramidy, będą najbardziej udanym dodatkiem do garderoby.
  • Dla właścicielek prostokątnego kształtu twarzy eksperci od wyboru biżuterii doradzają modele z zaokrąglonym dołem i wyraźnie wykonanymi detalami.
  • Zaokrąglone do dołu modele lub produkty w pełni okrągłe nadają się również do twarzy w kształcie rombu.

Teraz, gdy już wiadomo, które kolczyki będą pasowały do twarzy, najważniejsze jest, aby nie przesadzić. Na przykład masywne koraliki dobrze wyglądają tylko w połączeniu z małymi kolczykami. I odwrotnie. Jeśli ktoś nosi wydatne okrągłe kolczyki, lepiej połączyć je ze skromniejszą biżuterią. Ciekawe złote kolczyki znajdziesz na https://krakowski-jubiler.pl/kolczyki-zlote_qyfe.k >>

Proste zasady dbania o złote kolczyki

Najbardziej skuteczny sposób jest dostępny w domu. Należy wziąć pół szklanki roztworu z dodatkiem zwykłego mydła i wlać trzy krople amoniaku. Umieścić kolczyki w pojemniku na kilka godzin. Na koniec delikatnie przetrzeć każdy złoty kolczyk ściereczką flanelową. Inny sposób, rozpuścić łyżkę cukru w szklance ciepłej wody. Wieczorem wkładać kolczyki do płynu i wyjmować rano. Opłukać biżuterię i wytrzeć do sucha tą samą ściereczką flanelową.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top