• 21 kwietnia 2024

Pracownicy administracji zwykle zgłaszają zamówienie na bruliony, notatniki oraz tak zwane bloki biurowe. Przeważnie zapewniają też, że wszystkie wymienione rodzaje artykułów biurowych są im potrzebne, a do tego każdy jest wykorzystywany w nieco innym celu. Zadanie osoby przygotowującej zamówienie nie jest jednak proste. Aby otrzymać właściwie artykuły trzeba przecież wiedzieć, co się zamawia. Czas więc przybliżyć potencjalnym kupującym każdy z tych produktów.

W poszukiwaniu idealnego brulionu

Choć termin „brulion” brzmi dość archaicznie, tak naprawdę każdy z nas miał z nim do czynienia. Mianem tym określa się zeszyt, który ma przynajmniej 96 kartek i charakteryzuje się sztywną oprawą. Kojarzy się z pracą biurową, bywa jednak wykorzystywany chętnie zarówno przez uczniów szkół średnich, jak i przez studentów. Przedstawiciele każdej z grup użytkowników wskazują zresztą na te same zalety brulionów.

Ich największym atutem wydaje się sztywna okładka. Oczywiście, sprawia ona, że bruliony są cięższe niż typowe zeszyty. Przyczynia się jednak również do tego, ze ich użytkownicy nie muszą obawiać się o to, że brulion ulegnie poważnemu uszkodzeniu czy to podczas korzystania z niego, czy to w trakcie transportu. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że brulion ma przynajmniej 96 kartek. Dzięki temu można w nim notować wiele informacji mając pewność, że zawsze będą się one znajdować pod ręką. Na biurku ucznia, tak samo, jak na biurku pracownika biurowego, często panuje nieład. Znajduje się na nim komputer, drukarka, klawiatura, lampka i przynajmniej kilka stosów dokumentów. Brulion zapobiega pojawianiu się na nim dziesiątek zapisanych kartek, których i tak nigdy nie można znaleźć, gdy są potrzebne.

A może notatnik?

Notatniki, w przeciwieństwie do brulionów, nie mają sztywnej okładki. Są bardziej poręczne, choć należy liczyć się z tym, że charakteryzuje je również mniejsza odporność na uszkodzenia. Przeważnie nie mają aż 96 stron. Modele liczące sobie ich 60 lub 80 są wygodniejsze w użyciu, funkcjonalność notatnika zwiększa zaś i to, że kolejne strony można z niego wyrywać po to, aby umieścić je w segregatorze. Niektóre modele mają zresztą specjalne wycięcia, dzięki czemu można z nich korzystać bez konieczności używania dziurkacza. 

Notatniki są grupą artykułów biurowych rozbudowaną może nawet bardziej niż ta, która obejmuje bruliony. W praktyce oznacza to, że możemy sięgać zarówno po modele bardzo proste, pozbawione zdobień i praktyczne, jak i takie, które pełnią dodatkowo funkcję reprezentacyjną.

Praktyczny blok biurowy

Czasem pojawia się konieczność sporządzenia notatki, a następnie natychmiastowego przekazania jej zainteresowanej nią osobie. W takim przypadku najlepszą opcją wydaje się sięgnięcie po blok biurowy. Rozwiązanie to ma bardzo prostą budowę. Składa się z papierowej okładki oraz stron, które można łatwo odrywać, aby przekazać je zainteresowanemu. Kupujący ma możliwość wybrania takiego formatu bloku biurowego, jaki odpowiada mu najbardziej. Sam decyduje też o tym, czy będzie on posiadał kartki w kratkę, czy w linię.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top