• 31 maja 2024

Z drukami akcydensowymi mamy do czynienia niemalże każdego dnia, większość z nas nie zdaje sobie jednak z tego sprawy. Ich nazwa jest dość tajemnicza, a co za tym idzie myląca dla wielu ludzi. W rzeczywistości są one powszechne i możemy do nich zaliczyć wizytówki, ulotki, czy druczki pocztowe. Część z nich dostępna jest tylko w drukarni, a niektóre na specjalne zamówienie. Pozostałe produkty możemy bez problemu znaleźć w hurtowniach papierniczych, gdyż są one niezbędne w każdym biurze. Czym się charakteryzują?

Czym są druki akcydensowe?

Akcydens w poligrafii jest wyrobem poligraficznym niebędącym czasopismem, książką, czy zadrukowanym opakowaniem. Etymologia słowa pochodzi od "accidens", czyli w łacinie "coś przypadkowego". Aktualnie ten typ rzeczy nie ma żadnego związku z przypadkiem, nazwa jednak została taka sama. Afisze, wizytówki, legitymacje, mandaty, katalogi, świadectwa, etykiety, mapy, czy inne to właśnie druki akcydensowe. 

Typy druków akcedynsowych

Do druków akcedynsowych zaliczamy manipulacyjne, przemysłowe, wydawnicze, informacyjne, czy opakowaniowe. Informacyjne to nic innego jak wizytówki, plakaty, ulotki, programy, czy cenniki. Produkty, jakie wykorzystujemy w urzędach to wersje manipulacyjne. Wykorzystuje się je w każdej firmie, ponieważ do tej grupy zaliczamy również umowy. Wszelakie oficjalne dokumenty, banknoty, papiery wartościowe, bilety, czy formularze są właśnie akcydensami manipulacyjnymi. Metki, obwoluty, czy etykiety znajdują swoje miejsce w grupie akcydensów opakowaniowych. Z kolei w grupie wydawniczej znajdują się nuty oraz mapy, a w przemysłowej kalkomanie. Właściwie druki akcydensowe to bardzo szerokie grono produktów. Możemy do niego zaliczyć, jakiekolwiek drobne wyroby poligraficzne. 

Gdzie zakupić druki akcedynsowe?

W naszych czasach możemy bez większego problemu dostać wszelki produkty, jakie są konieczne do biura. Na rynku możemy spotkać się z wieloma produktami, dlatego każda firma znajdzie coś dla siebie i będzie w stanie wyposażyć się w bardzo dobry sposób. Każdy przełożony musi tego dopilnować, aby pracownicy mogli w należyty sposób wykonywać swoje obowiązki. Na szczęście obecnie bez większego problemu jesteśmy w stanie zakupić wszystkie rzeczy w jednym miejscu. Oczywiście możemy skorzystać z oferty sklepu stacjonarnego, jednak znacznie prościej zdecydować się na sklep internetowy. Takie działanie sprawi, że będziemy mieli możliwość zamówienia potrzebnych rzeczy w każdej chwili, dokładnie zapoznać się z asortymentem oraz wybrać produkty, które uznamy za konieczne. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w czasie przeglądania asortymentu możemy natknąć się na rzeczy, o których zapomnieliśmy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że niczego nie zapomnimy, a nasza firma będzie dobrze wyposażona. 

Druki akcydensowe to dość trudna fraza. Jak się jednak okazuje, jest ona nam dokładnie tak samo blisko, jak wiele innych codziennych produktów. Każdy z nas z nich korzysta, jednak mało kto wiedział, co tak naprawdę kryło się za tą nazwą. Aż do teraz. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top