• 31 maja 2024

Dzwonienie z numeru, którego nie rozpoznajesz, może być stresujące. Jeśli nikt nie zostawi wiadomości, możesz nie być pewien, czy w ogóle powinieneś oddzwonić. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można zidentyfikować nieznane numery. Na początek należy sprawdzić numery online na stronach takich jak Facebook. Jeśli to nie zadziała, można pobrać aplikacje na smartfon, które pomogą zidentyfikować nieznane numery. Zachowaj ostrożność w kontaktach z nieznanymi numerami, ponieważ chcesz zablokować połączenia spamowe i połączenia od telemarketerów.

Zlokalizowanie numeru online

Wpisz numer do wyszukiwarki. Jeśli nieznany numer pochodzi z dużej placówki, może pojawić się w wyszukiwarce. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić z nieznanym numerem, jest wpisanie go do wyszukiwarki i sprawdzenie, czy daje on jakieś rozpoznawalne wyniki. Może się okazać, że lokalne firmy i duże przedsiębiorstwa, takie jak Twój bank, próbowały się z Tobą skontaktować.

Wpisz numer na Facebooku. Jeśli jesteś na Facebooku, być może uda Ci się go wykorzystać do identyfikacji nieznanego rozmówcy. Po prostu wpisz numer w pasku wyszukiwania Facebooka. Możesz znaleźć profil powiązany z tym numerem online.
Należy pamiętać, że nie zawsze działa to tak, jak ustawienia prywatności niektórych osób uniemożliwiają powiązanie ich numerów z ich profilem.

Użyj odwrotnej strony wyszukiwania telefonu. Jeśli wpiszesz "reverse phone lookup" w wyszukiwarce, powinieneś znaleźć wiele witryn, które pozwalają na wpisanie numeru telefonu w celu identyfikacji rozmówcy. Wypróbuj kilka z tych stron, aby sprawdzić, czy któreś z nich dają pomocne wyniki.
Wiarygodne witryny obejmują takie strony jak White Pages, Reverse Phone Lookup i AnyWho.
Niektóre strony mogą nie być w stanie podać dokładnej nazwy osoby dzwoniącej, ale mogą podać ogólną lokalizację osoby dzwoniącej. Może to pomóc w zawężeniu tej informacji. Na przykład, jeśli znasz swojego kolegę z klasy w określonej dzielnicy w mieście, numer może być powiązany z tym obszarem. Jeśli niedawno podałeś tej osobie swój numer, może ona do Ciebie dzwonić.

Używanie aplikacji telefonicznych do identyfikacji numeru

Użyj swojej aplikacji na Facebooku. Jeśli pobrałeś aplikację z Facebooka na swój telefon komórkowy, możesz użyć jej do zidentyfikowania nieznanego numeru. Aplikacja Facebooka czasami skanuje Twoje kontakty lub osoby, które do Ciebie dzwoniły. Jeśli przeszukasz pasek wyszukiwania "People You May You Know" w serwisie Facebook, być może Facebook dodał rozmówcę do Twojej listy.
Ta opcja zazwyczaj działa najlepiej, jeśli masz jakieś pojęcie, kto może próbować się z Tobą skontaktować.

Pobierz aplikacje telefoniczne. Wiele różnych aplikacji telefonicznych jest dostępnych zarówno dla telefonów z systemem Android, jak i iPhonów. Aplikacje telefoniczne używają wyszukiwarek i ich osobistych baz danych do identyfikacji rozmówców. Niektóre aplikacje telefoniczne pozwalają również na całkowite zablokowanie połączeń spamowych.
Niektóre aplikacje mogą zajmować dużo danych. Jeśli dana aplikacja jest bardzo duża, możesz unikać jej używania, chyba że często otrzymujesz nieznane połączenia.

Zainstaluj aplikację CallerID. Niektóre aplikacje telefoniczne pozwalają na zainstalowanie aplikacji CallerID w Twoim smartfonie. Aplikacja CallerID może natychmiast rozpoznawać numery i podawać informacje takie jak nazwy, miasto i stan dla większości połączeń. Jeśli aplikacja CallerID nie może podać nazwy, może dostarczyć pewnych ogólnych informacji, ponieważ połączenie przychodzi, co może pomóc w podjęciu decyzji, czy odebrać telefon, czy nie. Połączenia są zazwyczaj identyfikowane za pomocą pewnego rodzaju wyskakującego powiadomienia, ale różni się ono w zależności od aplikacji.

Podejmowanie środków ostrożności

Unikaj odbierania połączeń z numerów, których nie rozpoznajesz. Nigdy nie powinieneś odbierać połączeń, których nie rozpoznajesz, ponieważ może to być połączenie fałszywe. Jest to szczególnie ważne, gdy ten sam numer nadal do Ciebie dzwoni, nie zostawiając żadnej wiadomości. Jeśli ktoś naprawdę chciałby się z Tobą skontaktować, zostawiłby wiadomość z informacją, jak się z nim skontaktować.

Przeczytaj uważnie politykę prywatności aplikacji telefonicznych. Aplikacje telefoniczne mogą pomóc w identyfikacji nieznanych połączeń, ale czasami mają wątpliwą politykę prywatności. Niektóre aplikacje telefoniczne przesyłają listę kontaktów do swojej bazy danych i mogą, ale nie muszą, zachować prywatność użytkownika i jego danych kontaktowych. Przed pobraniem aplikacji telefonicznej należy dokładnie zapoznać się z zasadami ochrony prywatności.
Jeśli polityka prywatności aplikacji jest bardzo trudna do zrozumienia, może być celowo źle sformułowana z powodu wyrzucania użytkowników. Jeśli nie możesz zrozumieć zasad ochrony prywatności aplikacji, nie pobieraj jej.

Zgłaszanie przekrętów do właściwych władz. W przypadku powtarzających się wezwań do oszustwa zgłoś je do Federalnej Komisji Handlu (FTC). Oszustwa są często spotykane przez bardzo natarczywych telemarketerów, którzy proszą o informacje osobiste, zwłaszcza finansowe, ale odmawiają odpowiedzi na pytania dotyczące ich samych i ich firmy. Potencjalne rozmowy oszukańcze można zgłaszać pod numerem 1-888-382-1222.
FKH reguluje kwestie związane z oszustwami tylko w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli znajdujesz się poza Stanami Zjednoczonymi, znajdź równoważną organizację w swoim kraju, która może zgłosić takie połączenie.

Jak sprawdzić czyj to numer 532770704?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top