• 23 lutego 2024

​Decydując się na budowę domu, warto wiedzieć, jaki zakres prac wykonują firmy budowlane. Z reguły precyzuje to umowa pomiędzy wykonawcą a inwestorem, jednak samo pojęcie jest tak szerokie, a przedsiębiorstwa oferują tak różnorodny rodzaj działań, że łatwo o niewłaściwą ocenę sytuacji.

Zadania związane z budową domu

Za właściwy przebieg prac budowlanych zawsze odpowiada nadzór budowlany, który ma za zadanie sprawowanie kontroli nad prawidłowym wykonaniem wszystkich prac budowlanych. Pracownicy firmy budowlanej natomiast wszelkie prace powinni wykonywać rzetelnie i zgodnie z projektem. Firma budowlana może podjąć się robót wyburzeniowych i rozbudowy obiektu, a także prac murarskich łącznie z postawieniem ścian nośnych i działowych, oraz wykonaniem fundamentów i posadzek, oraz tarasów i balkonów. Poszukując fachowców do budowy domu, warto dopytać o możliwość rozprowadzenia i montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, oraz grzewczej. Firmy budowlane oferujące możliwość kompleksowego wykonania całego domu, oraz prac związanych z pokryciem dachu, czy też  rozprowadzeniem instalacji to dobre rozwiązanie, ponieważ unikamy przestojów związanych z rozbieżnościami terminów wykonania poszczególnych zadań przez różnych wykonawców. Warto zwrócić uwagę na porządek na posesji, który fachowcy powinni po sobie pozostawić. 

Co jeszcze możemy zlecić firmie budowlanej?

Idealnym sposobem na bezstresową budowę domu jest wynajęcie firmy, która specjalizuje się w budowie domu do stanu developerskiego, lub "pod klucz". Jeśli przedsiębiorstwo w swojej ofercie ma prace budowlano-wykończeniowe, z powodzeniem możemy zlecić mu takie zadania jak montaż okien i drzwi, układanie glazury i paneli, położenie tynków i gładzi, malowanie, prace kamieniarskie w przypadku obudowy kominka, wykonanie i montaż parapetów, a nawet wykonanie i postawienie ogrodzenia. Budowa domu przez jednego wykonawcę od fundamentów aż po sam dach pozwala uniknąć stresów z terminowością poszczególnych ekip. W umowie zawarty jest termin oddania domu w stanie gotowym, i wykonawca musi go dotrzymać pod rygorem zapłaty kary za każdy dzień zwłoki. To niezwykle komfortowa sytuacja dla inwestorów, którzy nie dysponują odpowiednią ilością czasu wolnego i wiedzą techniczną, umożliwiająca nadzór inwestorski nad przebiegiem budowy. Po znalezieniu odpowiedniej firmy budowlanej dobrze jest odwiedzić jej stronę internetową i sprawdzić ofertę, a także galerię zdjęć z dotychczasowych realizacji. Pozytywne opinie w internecie napisane przez klientów to gwarant dokonania dobrego wyboru.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top