• 30 maja 2024

Reflektory są tymi częściami samochodu, który najtrudniej jest utrzymać w czystości. Jednocześnie czyste lampy, to warunek bezpiecznej jazdy. Nie tylko pozwalają zobaczyć drogę, ale pozwalają innym kierowcom zobaczyć twój samochód.

Najpierw zakupy

Większość soczewek reflektorów jest wykonana z poliwęglanu. Ten mocny plastik idealnie nadaje się do pokrycia reflektorów. Aby go chronić, producenci pokrywają soczewki folią ochronną UV. Z czasem jednak ten film jest niszczony przez promienie UV, co pozwala na utlenienie plastiku. Jeśli reflektory zaczęły żółknąć, jest jasne, że proces utleniania się rozpoczął. Nie martw się jednak, ponieważ przywrócenie stanu pierwotnego jest łatwym zadaniem.

Zacznij od upewnienia się, że masz potrzebne materiały eksploatacyjne. Najprostszym sposobem jest zestaw do polerowania lamp, który będzie zawierał wszystkie niezbędne materiały. Możesz również indywidualnie kupić produkty. Potrzebujesz kilku różnych rodzajów mokrego / suchego papieru ściernego, pasty polerskiej, pasty woskowej i uszczelniacza UV. Na liście zakupów powinna też znajdować się rolka niebieskiej taśmy malarskiej i ręczników z mikrofibry.

Krok 2: Oczyść reflektory

Pierwszym krokiem będzie dokładne umycie soczewek reflektorów mydłem samochodowym i wodą. Możesz też nieco umyć otaczające obszary, aby taśma przykleiła się podczas następnego kroku. Za chwilę będziesz szlifować i ważne jest, aby szlifować tylko soczewki, a nie otaczającą farbę lub wykończenie. Użyj taśmy malarskiej, aby całkowicie zablokować reflektor i chronić resztę samochodu. Kiedy twoja ręka ześlizgnie się i przypadkowo przejedziesz szorstkim papierem ściernym po taśmie, a nie lakierze, zrozumiesz jakie to ważne.

Szlifowanie

Powinieneś zacząć od najbardziej ściernej opcji papieru ściernego, jaką masz. Jeśli zastosujesz się do naszej porady i na przykład masz papier ścierny 1000, 2000 i 3000, sięgnij po ziarnistość 1000 (niższe liczby oznaczają więcej ścierniwa). Zwilż papier ścierny i reflektor, a następnie przeszlifuj soczewkę prostymi, poziomymi pociągnięciami. Piaskuj cały czas w tym samym kierunku. Upewnij się, że podczas pracy utrzymujesz mokrą powierzchnię - w przeciwnym razie istnieje ryzyko poważnego zarysowania soczewki z powodu gromadzenia się cząstek piasku.

Szukasz skutecznego zestawu do polerowania lamp samochodowych? Zainwestuj w jakość i sprawdź zestaw marki 3M . Więcej na sklep.motogo.pl >>

Powtórz proces z mniej ściernymi papierami ściernymi - w naszym przypadku ziarnem 2000, a następnie ziarnem 3000 - i pamiętaj o wyczyszczeniu soczewki. Jedyną różnicą w tych dwóch przypadkach będzie kierunek ruchu szlifowania. Ponieważ użyłeś poziomych pociągnięć z pierwszym ziarnem z papieru ściernego, będziesz musiał przeszlifować ukośnie w poprzek reflektora, aby uzyskać następny efekt. Ostateczne szlifowanie powinno odbywać się w kierunku przeciwnym do ukośnego niż ten, który właśnie wykonałeś. Nie spiesz się i upewnij się, że papier i soczewka pozostają mokre.

Zetrzyj i osusz reflektory, a następnie wyciśnij część pasty do polerowania na czysty ręcznik z mikrofibry. Wcieraj pastę przez kilka minut okrężnymi ruchami. Możesz przejść przez ten proces szybciej, jeśli masz bufor orbitalny. Po ponownym wyczyszczeniu soczewek możesz nałożyć wosk.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top