• 31 maja 2024

Podwójny podbródek może być uciążliwy i często stanowi obszar, który wymaga specjalnej uwagi podczas procesu redukcji masy ciała. Problem drugiego podbródka coraz częściej dotyka osoby, które nie zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Podwójny podbródek u szczupłej osoby spowodowany jest utratą napięcia i jędrności skóry, budową anatomiczną, a nawet nieprawidłową postawą ciała. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod na redukcję drugiego podbródka, które nie wymagają inwazyjnych procedur chirurgicznych. W tym artykule omówimy trzy sposoby na nieinwazyjną redukcję drugiego podbródka. Dzięki tym metodom każdy może odzyskać pewność siebie i cieszyć się estetycznym wyglądem.

Ćwiczenia i masaż twarzy na podwójny podbródek

Odpowiednia pielęgnacja twarzy ma ogromne znaczenie profilaktyczne. Pozwala zapobiegać powstawaniu wiotkiej skóry na twarzy, szyi i linii żuchwy. Stosowanie kremu rano i wieczorem wspomagane masażem i ćwiczeniami może być pomocne nawet w usuwaniu podwójnego podbródka. Odpowiednio przeprowadzona procedura ujędrnia skórę twarzy i wzmacnia mięśnie. Warto wdrożyć do codziennej pielęgnacji jogę twarzy albo wykorzystać specjalne masażery, np.: kamień gua-sha oraz rollery z kamieni naturalnych. Dzięki regularnym ćwiczeniom skóra staje się bardziej jędrna, a wygląd podbródka ulega poprawie. 

Dieta i nawyki żywieniowe 

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka jest najczęstszą przyczyną drugiego powstania podwójnego podbródka. Odpowiednia dieta i dobre nawyki żywieniowe mogą nie tylko zapobiegać powstawaniu defektu, ale również wspierać jego eliminację. Ważną kwestią jest zachowanie odpowiedniego bilansu kalorycznego. Deficyt kaloryczny pomoże w pozbyciu się tłuszczu z okolic podbródka. Warto ograniczyć wysoko przetworzoną żywność, węglowodany złożone i cukry oraz zwiększyć spożycie dobrej jakości tłuszczy i białka. 

Skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

W przypadku podwójnego podbródka domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. Redukcja tkanki tłuszczowej i poprawa jędrności skóry w okolicy podbródka jest szczególnie trudna i może wymagać pomocy specjalisty. Na szczęście, aby przywrócić owal twarzy, nie musimy już korzystać z interwencji chirurga plastyka. Bolesna liposukcja nie jest jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się drugiego podbródka. 

Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi na podwójny podbródek bez użycia skalpela. Likwidacja drugiego podbródka w sposób bezinwazyjny i bezbolesny możliwa jest dzięki profesjonalnym zabiegom z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Należą do nich między innymi ultradźwięki, laseroterapia, fale radiowe i HIFES. 

Usuwanie drugiego podbródka metodą HIFU

Zabieg HIFU na podwójny podbródek przeprowadza się za pomocą głowicy ultradźwiękowej, która dociera do głębokości włókien kolagenowych. Dzięki temu usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje kontur twarzy. Już po 1 zabiegu skóra staje się ujędrniona i napięta. Efekt jest trwały i naturalny.

Decydując się na usuwanie drugiego podbródka metodą HIFU warto wybrać klinikę, która dysponuje urządzeniem w technologii II generacji. HIFU II od swoich poprzedników różni się tym, że nie powoduje bólu i dyskomfortu podczas zabiegu. Umożliwia precyzyjne dopasowanie parametrów do indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Dzięki temu ultradźwięki docierają na odpowiednią głębokość tkanki podskórnej. Zabiegi na podwójny podbródek z wykorzystaniem hifu II generacji możesz wykonać między innymi w Warszawie i Gdańsku w Klinice Medycznej Wellclinic.

Lipoliza podbródka laserem

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na bezinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka są specjalistyczne zabiegi laserowe. Najwyższej klasy platforma laserowa pozwala osiągnąć efekt zabiegu jak liposukcja podbródka, ale bez konieczności cięć i szwów. Unikamy w ten sposób bólu, okresu rekonwalescencji i ryzyka powikłań. Energia lasera przenika przez warstwy skóry i skupia się na poziomie komórek tłuszczowych. Te ulegają uszkodzeniu, a następnie są usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Jednocześnie laser stymuluje procesy regeneracyjne włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki wznowieniu produkcji kolagenu skóra staje się napięta i ujędrniona. 

EMFACE - lifting twarzy bez skalpela

A co jeśli usunięcie podwójnego podbródka możliwe jest już na poziomie mięśniowym? Urządzenie EMFACE to absolutna nowość na Polskim rynku medycyny estetycznej. Dostępne wyłącznie w renomowanych klinikach, które inwestują w najbardziej innowacyjne technologie. EMFACE to platforma wykorzystująca unikalne połączenie fali radiowej i HIFES. W bezpieczny sposób modeluje, ujędrnia skórę twarzy i napina znajdujące się pod nią mięśnie. Cała procedura trwa tylko 20 minut i jest całkowicie bezbolesna. Dla osiągnięcia maksymalnych efektów konieczne będzie wykonanie kilku zabiegów.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top