• 21 kwietnia 2024

Choć kosmetyki wegańskie stworzone zostały dla ludzi żyjących zgodnie z filozofią podkreślającą konieczność ochrony zwierząt, to dziś – nawet jeśli nie jesteś weganinem – warto je stosować. Sprawdź, dlaczego warto mieć w swojej kosmetyczce wegańskie kosmetyki!

1.      Kosmetyki wegańskie są skuteczne!

Jeśli masz wątpliwości co do efektywnego działania kosmetyków o wegańskim składzie, porzuć je! Składniki kosmetyków wegańskich są tak dobierane, aby oddziaływać na skórę w różnorodny sposób – nawilżać, odżywiać, ujędrniać czy regenerować. Zwykle są to substancje pochodzenia naturalnego, o aktywnym działaniu, które pozytywnie wpływają na skórę.

2.      Kosmetyki wegańskie mogą być naturalne

Trend na kosmetyki naturalne nie przemija. Nic dziwnego – działają one na skórę łagodniej, nie podrażniając jej. Ich aktywne składniki, takie jak oleje czy ekstrakty roślinne pełne są różnorodnych substancji o działaniu nawilżającym, regenerującym, odżywiającym, ujędrniającym czy liftingującym. Dzięki połączeniu ich w odpowiednie formuły kremów, serum, masek, a nawet kosmetyków do oczyszczania, działają skutecznie, a jednocześnie delikatnie na skórę. Większość z nich może być stosowana także do cery wrażliwej i wymagającej delikatnej pielęgnacji.

3.      Kosmetyki wegańskie dopasujesz do swojego rodzaju cery

Różnorodność składników naturalnych, jakie występują w kosmetykach wegańskich sprawia, że możesz je dopasować do swojego rodzaju skóry. Jeśli masz cerę tłustą, wybierz kosmetyki regulujące i normalizujące wydzielanie sebum. W przypadku skóry suchej, sięgnij po produkty intensywnie nawilżające i łagodzące. Do trądzikowej wybierz kosmetyki antybakteryjne i detoksykujące. Pielęgnacja cery dojrzałej powinna zostać oparta na kosmetykach odbudowujących i regenerujących. Wszystkie one mogą być wegańskie!

4.      Kosmetyki wegańskie są różnorodne

Choć jeszcze niedawno dostęp do wegańskich kosmetyków był utrudniony, dziś bez problemu znajdziesz je w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Co więcej, są to zarówno produkty do pielęgnacji skóry twarzy czy ciała, jak i włosów, dłoni i stóp. Dzięki temu możesz stosować tylko kosmetyki wegańskie w pielęgnacji całego ciała, jeśli tylko chcesz.

5.      Kosmetyki wegańskie są… wegańskie

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie? To produkty, które nie tylko nie są testowane na zwierzętach, co dziś w Europie jest oczywiste, ale nie mają w swoim składzie żadnych składników odzwierzęcych – takich jak np. miód, wosk pszczeli, lanolina, keratyna czy kolagen. Substancje te zastąpione są składnikami roślinnymi – wyciągami z roślin oraz olejami o równoważnym działaniu na skórę. To sposób na jeszcze skuteczniejszą ochronę środowiska i wsparcie praw zwierząt.

Kosmetyki wegańskie to nie tylko chwilowa moda. Wraz ze zmieniającym się podejściem do środowiska naturalnego, zmieniają się także przyzwyczajenie kosmetyczne. Czy warto więc sięgać po kosmetyki wegańskie? Jeśli chcesz mieć piękną skórę i włosy, a przy tym ograniczyć negatywny wpływ działania człowieka na świat zwierząt, odpowiedź jest oczywista. Kosmetyki wegańskie to same korzyści!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top