• 21 kwietnia 2024

​Frezarka to urządzenie, które znamy z salonów kosmetycznych. Profesjonalne frezarki do paznokci to ich niezbędne wyposażenie, ale czy wiesz, że dostępne są frezarki, których z powodzeniem możesz używać także w domu? Frezarka do domowego użytku jest prosta w obsłudze i pozwoli zdjąć hybrydę i zrobić modny manicure w kilkanaście minut. Zazwyczaj nie ma pochłaniacza pyłu, ale bez problemu możesz rozwiązać ten problem za pomocą zwykłego papierowego ręcznika. Dowiedz się, jak działa frezarka i jak jej używać.

Frezarka do paznokci – urządzenie wielofunkcyjne

Frezarka to sprzęt, który z pewnością przyda Ci się do domowych zabiegów piękności. Za jej pomocą usuniesz z paznokci hybrydę bez konieczności stosowania acetonu, opiłujesz paznokcie, nadając im doskonały kształt, i bezpiecznie usuniesz skórki. Frezarka jest idealna także do pedicure – przy okazji pomoże usunąć odciski.

Wielofunkcyjność frezarka zawdzięcza różnego rodzaju frezom – są one większe lub mniejsze, o kształcie walca lub stożka.  Większe, najczęściej ceramiczne frezy służą do zdejmowania lakieru hybrydowego i opiłowywania płytki, zaś te mniejsze, o kształcie stożka, przeznaczone są do usuwania skórek.

Frezarka ma regulowaną prędkość, można też zmieniać kierunek obrotów. To świetne urządzenie dla osób zapracowanych, które nie mogą przeznaczyć większej ilości czasu na regularne wizyty w salonie stylizacji paznokci, a chcą mieć nienaganny manicure i pedicure. Za pomocą frezarki zrobimy go szybko i sprawnie.

Jak używać frezarki do paznokci w domu?

Używanie frezarki w domu jest naprawdę łatwe. Dobieramy frez odpowiednio do tego, co chcemy zrobić, włączamy frezarkę i przystępujemy do dzieła. Ważne tylko, by nie dociskać frezu zbyt mocno do płytki paznokcia, tak by jej nie uszkodzić podczas zdejmowania hybrydy lub usuwania skórek. To samo dotyczy usuwania odcisków czy nagniotków na stopach. Nie wybierajmy też raczej najwyższej prędkości obrotów, chyba że mamy już dużą wprawę w obsłudze tego urządzenia. Jeśli podczas zdejmowania hybrydy czy piłowania płytki odczujemy zbyt duże ciepło, wystarczy zmniejszyć obroty (ciepło wydziela się podczas tarcia frezu o płytkę paznokcia). Pamiętajmy też o właściwej kolejności zabiegów. Najpierw usuwamy stary lakier hybrydowy. Następnie polerujemy płytkę i usuwamy skórki. Kolejna czynność to opiłowanie za pomocą frezarki paznokci, tak by miały idealny kształt i długość. Oczywiście każda z tych czynności wymaga wymiany frezu na odpowiedni do danego zabiegu. Kiedy już paznokcie są oczyszczone z lakieru i opiłowane, a skórki usunięte, należy przygotować płytkę do nałożenia nowej hybrydy i można przystępować do świeżej stylizacji. To naprawdę nic skomplikowanego. Każda elegantka chce mieć zadbane paznokcie, a frezarka pozwala osiągnąć ten efekt w krótkim czasie. Kiedy dojdziemy do wprawy, profesjonalny manicure i pedicure w domowym salonie zajmie nam kilkanaście minut, a aceton do zdejmowania hybrydy odejdzie w niepamięć.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top