• 21 kwietnia 2024

Nie daj się zwieść. Korzystanie z solarium zwiększa ryzyko raka skóry i naprawdę nie powinno być nawykiem, ponieważ aby uzyskać „zdrowy” blask, będziesz musiał zniszczyć swoje DNA promieniami ultrafioletowymi. Niestety od czasu do czasu zdarzają się przypadki, kiedy wizyta w solarium jest po prostu konieczna (na przykład w celu wyrównania „kochowej opalenizny”) i przynajmniej można zapoznać się z zasadami jego użytkowania. Solarium Stare Babice to jedna z niewielu rzeczy otoczonych mitologią kosmetyczną. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby uzyskać idealną opaleniznę i nie zaszkodzić swojemu ciału.

Udaj się do najbliższego solarium po informacje na temat zabiegów. Wiele salonów oferuje różne sposoby na uzyskanie idealnej opalenizny:

  • Tradycyjne niskociśnieniowe solarium poziome. Promienie ultrafioletowe emitowane w widmie są podobne do naturalnego światła słonecznego. Lampy dają trwały kolor (natychmiastowe efekty), ale ryzyko poparzenia jest dość wysokie. Nie zaleca się korzystania z tego typu łóżka opalającego, jeśli łatwo się wypalasz.
  • Wysokociśnieniowe solarium poziome. Emituje wyższy procent promieni UVA (w przeciwieństwie do promieni słonecznych w widmie B). Takie łóżka opalające zapewniają głębszą, trwalszą opaleniznę, co zwykle wymaga więcej czasu i pieniędzy.
  • Pionowa kabina solarium. W tym typie solarium nie znajdujesz się w pozycji poziomej, ale w pozycji pionowej. Dlatego zwykle ukryte obszary skóry nie stykają się z powierzchniami, których dotykała skóra innych osób (spocona i ewentualnie naga), jest to również najlepsza opcja dla osób z klaustrofobią.
  • Spryskiwanie całego ciała. Ciało zostaje spryskane substancją, która poprzez reakcję chemiczną nadaje skórze ciemny kolor. To najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie idealnej opalenizny, ponieważ Twoje ciało nie jest narażone na działanie promieni UV. Pamiętaj jednak, że blednąca opalenizna plami Twoje ciało i nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Dlatego nie należy zapominać o regularnym wprowadzaniu poprawek.

Dokonać dobrego wyboru. Odwiedź kilka salonów i poproś o obejrzenie solarium. Czy wszystko jest czyste? Dokładnie obejrzyj sprzęt. Wyjdź i nigdy nie wracaj, jeśli zauważysz nagromadzenie brudu między szybą a krawędzią łóżka opalającego. Możesz również zapytać, jakiego rodzaju środka czyszczącego używa się do wnętrza (środek do mycia szyb nie zabija bakterii). Przyjrzyj się bliżej cenom, porównaj salony i wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.

Wypełnij formularz analizy skóry. Każdy porządny salon zmusi Cię do tego (będzie musiał odmówić udostępnienia solarium UV klientom o jasnej karnacji). Kształt ma na celu określenie rodzaju skóry (więc personel salonu ustali odpowiedni czas, aby się nie poparzyć). Twoja skóra). Wypełnienie formularza zajmuje tylko minutę.

  • Ważnym punktem jest punkt, w którym należy wskazać nazwy leków przepisanych przez lekarza. Niektóre z nich mogą wpływać na reakcję Twojej skóry… co może mieć tragiczne konsekwencje.

Zdobądź punkty. Każdy porządny salon powinien zadbać o okulary ochronne. Jeśli nie są zainteresowani posiadaniem okularów, nie dbają o Twoje bezpieczeństwo. Nie martw się, te śmieszne okulary nie zostawią siniaków wokół Twoich oczu. To one uchronią cię przed ślepotą.

samoopalacz

Unikaj stosowania przyspieszaczy opalania na bazie tyrozyny, balsamów, wzmacniaczy opalania / zastrzyków lub tabletek. („Przyspieszacze opalania” nie są zatwierdzone przez FDA.) Nie wierz w te wszystkie bzdury, które mówią o tyrozynie. Tak, to aminokwas, którego organizm używa do produkcji melaniny, substancji, która pomaga przyciemniać skórę. To częściowo prawda. Ale nie ma (nie!) dowodów na to, że tyrozyna jest wchłaniana przez skórę lub w jelitach (jeśli chcesz ją kupić w tabletkach) i wspomaga produkcję melaniny. Naucz się opierać sztuczkom marketingowym lub po prostu ich unikaj..

Wejdź do biura. Rozbieraj się. Możesz zostać w bieliźnie/staniku, zmienić strój kąpielowy lub rozebrać się do naga. Stosuj takie same środki ostrożności, jak w przypadku publicznego prysznica. Pamiętaj, że nawet jeśli solarium musi być dezynfekowane między odwiedzającymi, reszta gabinetu prawdopodobnie nie jest sprzątana. Dlatego: nie siadaj na krześle, jeśli nie masz pewności, że poprzednia osoba nie miała wszy, nie chodź boso (ale raczej zostań w skarpetkach) jeśli nie masz pewności, że osoba przed tobą nie ma na sobie grzyba jego stopy lub jakiekolwiek inne infekcje ...

  • Jeśli jesteś naprawdę paranoikiem i nie interesują Cię myśli personelu, poproś ich o dostarczenie butelki środka czyszczącego do samodzielnej dezynfekcji. Nie należy jednak zabierać ze sobą środka czyszczącego, ponieważ niektóre z nich (na przykład na bazie amoniaku) mogą uszkodzić szklaną powłokę łóżka opalającego, a także podrażnić skórę w niespodziewanie nieprzyjemny sposób.
  • Poproś członka personelu o przeprowadzenie krótkiego kursu na temat korzystania z solarium. Dowiedz się, jak działają wszystkie przyciski. Jak urządzenie się wyłącza? Jak sterujesz wentylatorem? Jak włączać i wyłączać poszczególne lampy twarzy (jeśli są)?

Pamiętaj, aby nosić okulary ochronne. To musi być zrobione. Nawet nie myśl o korzystaniu z solarium bez ochrony oczu (niezależnie od tego, jak są stylowe – zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie ochronią Twojego wzroku). Zresztą, kogo obchodzi, jak głupio wyglądasz?

Połóż się w solarium i zamknij pokrywę. Naciśnij przycisk, aby włączyć. Nie ma znaczenia, że Twoja skóra się nie pali lub chcesz uzyskać dobry efekt za wydane pieniądze, pracownik salonu ma obowiązek ustawić minimalny czas na zegarze. Dobry pracownik wie lepiej od Ciebie, aby zacząć od „niskiej dawki” i stopniowo ją zwiększać z każdą wizytą (w zależności od rodzaju skóry). Módl się, aby twoje DNA było twarde i silne. Poproś bogów opalania, aby uratowali cię od poparzeń. Wyobraź sobie, że twoje komórki wytwarzają dużo melaniny. Lub zdrzemnij się (ale jeśli nie znajdujesz się w kabinie solarium - drzemanie w pozycji stojącej nie jest zalecane).

Wyjdź z solarium. Jeśli się pocisz, przetrzyj się ręcznikiem (który powinien być dołączony). Ubierz się i wyjdź z salonu z godnym wyglądem.

Więcej przeczytasz na https://starebabice.info/.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top