• 30 maja 2024

Marzysz o tym, by pozbyć się okularów korekcyjnych i nosić soczewki kontaktowe, ale nie chcesz wydawać tyle pieniędzy ile chcieliby od Ciebie w sklepach stacjonarnych? Oto kilka wskazówek, jak kupować i nie przepłacać.

Porozmawiaj ze specjalistą od ochrony wzroku

Oczywiście, jeżeli chcesz nosić soczewki kontaktowe, najpierw w ogóle zweryfikuj u specjalisty od ochrony wzroku, czy jest to możliwe w Twoim przypadku. Z reguły noszenie soczewek kontaktowych jest możliwe, ale aby mieć pewność skonsultuj się z optometrystą lub okulistą. To okazja nie tylko do tego, by ustalić wadę wzroku, ale także poznać różne rodzaje soczewek, dobrać odpowiednie dla siebie lub ewentualnie dowiedzieć się, które są niewskazane, np. z uwagi na czas noszenia, skłonność oczu do podrażnień, alergie.

Zapoznaj się z ofertą internetową

Bardzo często produkty, które można znaleźć w Internecie są znacznie tańsze niż te w sklepach stacjonarnych. Jest to związane m.in. z tym, że punkty stacjonarne ponoszą wyższe koszty stałe, jak zatrudnienie pracowników do bezpośredniej obsługi klientów czy czynsz w atrakcyjnym pod względem handlowym miejscu. Zaletą sklepów internetowych jest też wiele różnorodnych promocji, jakie często mają w nich miejsce. Przykładowo sklep AleSoczewki.com oferuje darmową wysyłkę popularnych i uznanych soczewek EyeLove czy program zwrotu soczewek, jeśli z jakiegoś powodu nie będą Ci odpowiadać (szczegóły na stronie sklepu https://www.alesoczewki.com/).

Korzystaj z rankingów produktów

Takie zestawienia zawierają wiele podpowiedzi związanych z tym, jakie produkty są nie tylko skuteczne, ale również tanie. Dlatego warto korzystać z tego rodzaju porównań. Ranking soczewek miesięcznych znajdziesz np. pod tym linkiem: https://www.alesoczewki.com/soczewki-miesieczne-ranking.

Wiedza zdobyta po zapoznaniu się z dostępnymi tu informacjami to szansa na to, by mieć szerszy ogląd sytuacji i lepiej wybrać produkt dla siebie.

Kupuj większe opakowania

Z reguły im więcej soczewek kupujesz jednorazowo, tym mniej płacisz za jedną sztukę. Dotyczy to zarówno soczewek jednodniowych – których zwykle potrzebuje się 30 na miesiąc – jak i miesięcznych, których jedną parę nosi się właśnie do 30 dni. Większy zapas – lepsza cena, to prosta reguła, jaką warto wdrożyć, by kupować jeszcze taniej. Dodajmy jednak, że niekoniecznie od razu. Pierwsze soczewki lepiej kupić w najmniejszym możliwym opakowaniu, by przekonać się, czy faktycznie będą one dobrze leżały na oku i odpowiadały Ci. Soczewki to nie tylko moc korekcyjna – występują drobne różnice w rodzaju użytego materiału, czy parametrach dodatkowych, które wpływają na komfort ich noszenia. Zresztą na tę właśnie okoliczność w sklepie AleSoczewki można kupić soczewki testowe.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top