• 21 kwietnia 2024

Chcesz schudnąć? Nie jesteś pewna, jak stworzyć zbilansowany jadłospis? Być może Twoim priorytetem jest zdrowe odżywianie, ale nie masz czasu lub energii na przygotowanie posiłków. Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, catering dietetyczny może być odpowiedzią na to pytanie. Tak zwana "dieta pudełkowa" zyskała popularność wiele lat temu i nie straciła swoich fanów. Na rynku dostępnych jest wiele cateringów dietetycznych. Jak wybrać tę właściwą? Skorzystaj z naszych porad.

Opcji cateringu dietetycznego jest wiele, w zależności od tego, jaką opcję wybierzesz. Najbardziej popularne są diety dla sportowców, wegetarian oraz diety redukcyjne w wielu wariantach. Niektóre firmy cateringowe oferują catering z różnymi opcjami menu z dostarczonej listy, a także menu asortymentowe z wykluczeniami, takimi jak diety bezglutenowe i bezlaktozowe, czy diety o niskim indeksie glikemicznym.

Czym jest catering dietetyczny?

Czym charakteryzuje się firma oferująca catering dietetyczny? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać catering dietetyczny i określić jego kaloryczność. Następnie zapłacić za usługę. Później pudełka ze zdrową i smaczną zawartością będą dostarczane codziennie pod wskazany adres. Diety pudełkowe obejmują zazwyczaj 5 posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąskę, kolację i podwieczorek. Wszystkie są dobrze zbilansowanymi posiłkami o liczbie kalorii w określonym przedziale.

Jakie jest zalecane dzienne spożycie kalorii dla zdrowej diety? To jest pytanie indywidualne. Firmy cateringowe zazwyczaj pozwalają na wybór pomiędzy 1000 kcal a 2000 - 2500kcal. Przed podjęciem decyzji zastanów się nad swoim dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym.

Kto powinien korzystać z cateringu dietetycznego?

Trudno powiedzieć, kto korzysta z diety pudełkowej, a kto nie powinien, ponieważ jest wiele osób. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą schudnąć, ale obawiają się o swoją zdolność do utrzymania wymaganych proporcji makroskładników i kalorii. Jest to również świetna opcja dla ludzi, którzy są w ruchu, zajęty, lub którzy nie mają czasu, aby gotować zdrowe posiłki. Z diety pudełkowej można uzyskać różnorodne posiłki każdego dnia, co jest lepsze niż dania gotowe lub fast food.

Catering jest świetny dla osób z nietolerancjami lub osób aktywnych, które chcą poprawić swoje wyniki. Łatwo jest wybrać odpowiednią dietę spośród wielu opcji pudełkowych.

Dieta pudełkowa

Jak wybrać dietę pudełkową?

Jak spośród wszystkich opcji wybrać najlepszy catering dietetyczny? Ważne jest, aby przejrzeć Catering dietetyczny Gdańsk na stronie bistrobox.pl/miasto/gdansk/. Aby przetestować menu i spróbować potraw, można zamówić jednodniowy pakiet w obniżonej cenie. Warto też zapoznać się z kluczowymi odpowiedziami na pytania dotyczące m.in. posiłków pudełkowych.

  • dostępne opcje menu,
  • sposób i godziny dostawy
  • długość trwania diety i możliwości wyboru w tym zakresie
  • możliwość zawieszenia diety z okazji wyjazdu.
  • możliwość wprowadzania zmian poprzez panel klienta.

Wiele firm posiada również dietetyka, który może pomóc w ustaleniu najlepszej liczby kalorii lub rodzaju diety, a nawet opcji menu.

Parametry diety

Zawsze dobrym pomysłem jest dzień próbny, aby przetestować dietę i upewnić się, że spełnia ona potrzeby osoby ją stosującej. Ale przed zamówieniem należy zweryfikować dodatkowe szczegóły.

Jak dobrać odpowiednią ilość kalorii do diety? Najlepiej skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dobrać odpowiednie kalorie. Deficyt kaloryczny w wysokości 300 kcal na osobę jest zalecany, jeśli próbujesz schudnąć i osiągnąć idealną sylwetkę. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu masy mięśniowej i ćwiczeniach, powinieneś jeść nieco więcej. Ważne jest, aby dostosować swoją dietę do swoich potrzeb.

Jak długo powinna trwać dieta pudełkowa? Jest to decyzja indywidualna. Niektórzy ludzie będą używać pudełek do momentu osiągnięcia swoich celów dietetycznych, podczas gdy inni będą je stosować przez dłuższy czas. Inni postrzegają je jako opcję dla samodzielnego gotowania i oszczędność czasu. Warto przyjrzeć się, czy dostawca oferuje program lojalnościowy. Można wtedy otrzymać zniżki lub punkty, które później można wymienić na rabaty przy przedłużaniu pakietu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top