• 21 kwietnia 2024

Licówki są coraz częściej stosowane przez pacjentów na całym świecie. Pomagają one poprawić wygląd, a tym samym zwiększyć pewność siebie. Osoby, które mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem zazwyczaj uśmiechają się znacznie częściej, a tym samym odbierane są przez swoje otoczenie jako osoby bardzo przyjazne oraz radosne. Dlatego też w ten sposób można wzbudzać sympatię innych osób. Poza tym wówczas rośnie także nasza pewność w przypadku kontaktów towarzyskich. 

Licówki krok po kroku

W przypadku zębów, które nie mają idealnego kształtu, koloru lub też nie wyglądają do końca estetycznie, powodujący dyskomfort i brak pewności siebie u pacjenta, bardzo często stosowane są licówki. Licówki w Krakowie zakłada się na zęby, przede wszystkim po to aby poprawić estetykę całego uzębienia. Jednocześnie zakładając licówki w Krakowie można zupełnie zmienić kolor swoich zębów. Jest to efektywny zwłaszcza w przypadku, kiedy na zębach znajdują się trudne do usunięcia przebarwienia. Mogą one występować między innymi jako konsekwencja leczenia kanałowego, lub stosowanie antybiotyków. Jednocześnie dzięki zakładaniu licówek można także nadbudować takie fragmenty zębów, które są uszkodzone. Dodatkowo licówki są w stanie zasłonić wszystkie defekty zębów, na przykład po złamaniu czy też pęknięciu.

Dużą zaletą stosowania licówek jest także możliwość nadania zębom nowego kształtu, korygując z tym samym brak symetrii między zębami czy też inny nierówności. Co ważne licówki sprawdzają się także w przypadku osób mających nierówny zęby. W ten sposób można je dowolnie skracać lub wydłużać. Licówki są w stanie Także zasłonić przerwy pojawiające się między zębami, a także skutecznie ukrywać uszkodzenia szkliwa czy nie duże nierówności zgryzu. Dzięki temu zęby wyglądają perfekcyjnie oraz młodo. Poprawia to pewność siebie oraz ogólny wygląd. Licówki w Krakowie można założyć wybierając spośród wielu materiałów. W zależności od tego ich cena jest zróżnicowana. Do najbardziej popularnych licówek zalicza się licówki porcelanowe, kompozytowe, ceramiczne, pełnoceramiczne, ręcznie malowane, a także akrylowe. To właśnie licówki akrylowe okazują się najbardziej ekonomiczne. Jednakże ich trwałość jest stosunkowo krótka, gdyż są w stanie utrzymać się na zębach około dwóch lat.

Polecamy wykonanie licówek w CDC Kraków - jest to sprawdzona i renomowane klinika stomatologiczna.

Licówki

Licówki za i przeciw

Dużym minusem licówek akrylowych jest ich stosunkowo duża waga oraz obszerny wygląd. Nie wyglądają one bardzo estetycznie, przez co można odróżnić je łatwo od naturalnych zębów. Najczęściej jednak licówki akrylowe wykorzystuje się jako tymczasowy sposób na zabezpieczenie zębów. Ich cena jest stosunkowo tania. Droższe są natomiast a licówki kompozytowe, które charakteryzują się dużo większą trwałość oraz elastycznością niż w przypadku licówek akrylowych. Ich założenie nie wymaga dodatkowego szlifowania zębów. Zazwyczaj mogą utrzymać się na zębach do pięciu lat. Znacznie dużo droższe są licówki ceramiczne oraz porcelanowe, które są już znacznie trwalsze oraz mogą służyć w pacjentom przez wiele lat. Efektem ich założenia jest idealnie biały uśmiech, a także równe zęby. Jest to główną zaletą stosowania licówek na zębach. Kolejną jest zaś pozbycie się wszelkich niedoskonałości, które pojawiają się na zębach. Co więcej stosując licówki można także odbudować uszkodzone szkliwo.

Niewątpliwą wadą stosowania licówek jest bardzo wysoki koszt ich założenia i zakupu. Najtańsze z nich to koszt co najmniej kilku tysięcy złotych. Kolejną wadą jest zakładanie licówek jest zagrożenie wyższą wrażliwością zębów. Warto także mieć świadomość, że założenie licówek jest nieodwracalny. Wynika to z tego, że stomatolog, aby móc założyć miejscówki bardzo głęboko wnika w strukturę zęba. Między innymi poprzez głębokie szlifowanie, nadawanie określonego kształtu, a tym samym usuwana jest w ten sposób zewnętrzna powłoka szkliwa. Dlatego też jeżeli oo kilku czy nawet kilkunastu latach licówki ulegną uszkodzeniu klub zaczną spadać, wówczas jedynym właściwym rozwiązaniem jest wymiana licówek na nowe. Nie można usunąć ich całkowicie, gdyż doszło do zbyt poważnych zmian w obrębie struktury zęba. Zmiany te są nieodwracalne. Dlatego też decydując się na licówki należy mieć to na uwadze. Oczywiście Niewątpliwą zaletą jest idealnie lśniący i śnieżnobiały uśmiech, a także usunięcie wszystkich przebarwień oraz innych niedoskonałości, po które pojawiły się na powierzchni zębów. Dlatego też zabieg ten najlepiej jest skonsultować ze stomatologiem, a w niektórych przypadkach także z ortodontą, którzy pomogą podjąć ostateczną decyzję

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top