• 21 kwietnia 2024

Podkład mineralny to kosmetyk, który charakteryzuje się znacznie bardziej delikatnym działaniem niż jego tradycyjny odpowiednik. Między innymi dlatego, że nie zawiera konserwantów, na przykład barwników, aromatów i silikonów. Składa się wyłącznie z naturalnych komponentów, czyli sproszkowanych minerałów. Jedne z nich, jak na przykład: tlenek żelaza, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, ultramaryna, żółcień, czerwień i czerń żelazowa spełniają rolę pigmentów. To one powodują, że można dobrać właściwy kolor podkładu do odcienia swojej skóry.

Podkłady mineralne zawierają także talk, mikę, krzemionkę, kaolin, glinkę żółtą, czerwoną i zieloną. Są to tak zwane wypełniacze. Dzięki nim skóra jest bardziej gładka, a zmarszczki, wgłębienia, rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Taki skład powoduje, że podkład mineralny działa na skórę łagodząco i jej nie podrażnia. Mogą więc używać go również osoby z cerą trądzikową i alergicy.

Podkład mineralny musi współgrać z tonacją skóry

Aby podkład mineralny idealnie spełniał swoje zadania, trzeba najpierw właściwie dobrać jego odcień, tak aby współgrał z tonacją skóry. Ale nie tylko. Należy również znać rodzaj swoje cery. I tak osoby z przetłuszczającą się i skłonną do wyprysków cerą, powinny stosować podkład matujący. Jego zadaniem jest bowiem zamaskowanie pewnych mankamentów, na przykład trądziku. Reguluje on również poziom wytwarzanego sebum. I działa również antybakteryjnie.

Podkład mineralny rozświetlający przeznaczony jest natomiast dla osób, których cera sprawia wrażenie suchej i bladej. Dodaje on jej blasku, ale nie powoduje efektu świecenia. Zmienia „zmęczoną” skóra w bardziej świeżą. Ukrywa ona również zmarszczki i wyrównuje odcień cery. Jeszcze silniejsze właściwości matujące ma podkład kryjący, który doskonale nadaje się do nałożenie przed wyjściem na huczne spotkania towarzyskie lub firmowe, ponieważ w pełni maskuje niedoskonałości.

Szukasz podkładu mineralnego godnego polecenia? Sprawdź więcej na https://domiuroda.pl/podklady-do-makijazu >>

W proszku, w kremie lub w płynie

Nasz sklep oferuje podkład mineralny w każdym z tych rodzajów i każdego renomowanego producenta, których z drugiej strony nie ma na rynku zbyt wielu.  Od lat największym powodzeniem i uznaniem cieszą się ciągle te same firmy.

. Sklep podpowie również, jaki podkład mineralny wybrać. Taki w proszku jest najczęściej spotykany, ponieważ jest to jego najbardziej naturalna forma. Może być nieco kłopotów z jego nałożeniem, ale zaletą jest to, iż do jego wytworzenia nie użyto żadnych dodatkowych składników, mających przekształcić go w płyn lub krem.

Oczywiście nasz sklep oferuje również podkład mineralny w kremie lub płynie. Te w kremie są połączeniem z masłem babassu. Nie mają aromatów, wypełniaczy, barwników innych niż pigmenty naturalne, dlatego mogą je stosować osoby o cerze trądzikowej. Używanie podkładów w płynie wymaga natomiast stosowania substancji konserwujących, które zapobiegają infekcjom związanym z tworzeniem się drobnoustrojów wodzie.

Mimo wielu zalet żaden podkład mineralny nie może natomiast zastępować kremów nawilżających lub kremów z filtrem UV.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top