Wypadanie włosów jest procesem naturalnym. Jednak nadmierne wypadanie włosów to sygnał, który zdecydowanie powinien nas skłonić do działania.
Kiedy zauważamy nadmierne ilości wypadających włosów, zwykle zaczynamy się zastanawiać nad przyczyną tego stanu. Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Za wypadanie odpowiedzialne może być nie tylko stres czy brak witamin i minerałów, ale także rozmaite choroby, np. schorzenia tarczycy albo problemy hormonalne. Złe odżywianie czy niehigieniczny tryb życia również mogą przyczyniać się do tracenia dużych ilości włosów. Nie wolno także zapominać o roli pielęgnacji - znaczenie ma skład używanych przez nas kosmetyków oraz sposób, w jaki włosy traktujemy. Uszkodzenia mechaniczne, a także częste narażanie je na kontakt z wysoką temperaturą sprawiają, że włosy wykruszają się i są zniszczone.
Duża ilość wypadających włosów (czyli powyżej 100 włosów dziennie) często budzi przerażenie. Jeżeli codziennie zdejmujemy ze szczotki spore pasmo, a przy każdym przeczesaniu ręką zostają nam w palcach pojedyncze włosy, naturalny wydaje się strach, że wyłysiejemy. Ten lęk staje się tym większy, im trudniej jest nam ustalić przyczynę wypadania. W dodatku każde podjęte przez nas działanie wymaga czasu. Niezależnie od tego, czy wdrożymy zmianę diety, zaczniemy łykać suplementy, czy też wdrożymy specjalistyczne leczenie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Organizm potrzebuje czasu na regenerację i wrócenie do stanu równowagi. A włosy (i paznokcie) otrzymują jedynie jakąś część tego, co służy wzmocnieniu ciała. Co zatem warto zrobić, by w pełni zaopiekować się swoimi włosami, kiedy mocno wypadają?
Dbanie o włosy to proces. I to dwupoziomowy, bowiem o włosy możemy dbać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dlatego też każde podjęte przez nas działanie ma znaczenie. Co więcej, to właśnie połączenie kilku zabiegów przynosi najlepsze efekty. Zwykle pierwszym (i zarazem jednym z łatwiejszych) krokiem jest kupno specjalistycznych produktów. Kosmetyki do włosów przeciw wypadaniu zawierają różne składniki aktywne, które pomagają hamować wypadanie i stymulują cebulki do produkcji nowych włosów. Na rynku dostępne są preparaty do wcierania, odżywki przeciw wypadaniu, a także szampony (zachęcamy do sprawdzenia https://haircure.pl/szampony/). Wbrew pozorom także ten ostatni kosmetyk może nam bardzo pomóc. Szampon przeciw łysieniu włosów (np. firmy Hair Medic) warto zostawić na włosach przez dłuższą chwilę, by miał szansę zadziałać na skórę głowy (szampon dostępny na https://haircure.pl/hair-medic/). Pamiętajmy jednak, że często sam szampon (nawet profesjonalny) to za mało. Wtedy należy zastanowić się nad włączeniem pełnej kuracji przeciw wypadaniu i dodać do codziennej pielęgnacji maskę oraz ampułki do wcierania, dzięki czemu zadbamy o włosy w sposób kompletny. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów na stronie https://haircure.pl/.
Artykuł partnera
Komentarze (0)