• 21 kwietnia 2024

Pierścionek zaręczynowy powinien być zgodnie z tradycją skromny, najlepiej ze złota, a przy tym z jasnym, trochę odstającym kamieniem. Mężczyźni dokładnie takie najczęściej kupują, ponieważ uważają, że ich popularność wynika z tego, że będą się one podobać każdej kobiecie. Ich największą zaletą jest uniwersalność, ale trzeba także wspomnieć, iż świetnie komponują się z obrączkami i zawsze są modne. W dzisiejszych czasach niewiele osób chce jednak dalej przestrzegać tradycyjnych, nudnych już wzorców, dlatego też część panów decyduje się na coś bardziej nietypowego, co będzie pasować do charakteru narzeczonej. O czym jednak konkretnie mowa?

Nieszablonowe, oryginalne pomysły

Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy na pewno odbiega od wyżej opisanego wzorca. Mowa tu chociażby o wyborze innego kamienia niż jasny, na przykład rubinu. Niektórzy decydują się na perły, co zdecydowanie może kogoś zszokować, gdyż kojarzą się one ze łzami. Tak naprawdę są jednak symbolem namiętnego uczucia. Bardzo rzadko spotyka się modele, które wysadzono za pomocą większej ilości kamieni niż jeden.

Nieszablonowy pierścionek zaręczynowy posiada czasem nietypowy wzór. Może to być serduszko, ewentualnie kwiat, czy też symbol nieskończoności. Warto oczywiście wspomnieć, że najpopularniejszym materiałem jest zdecydowanie żółte złoto. Jego biała odmiana lub srebro rzadko stają się podstawą do stworzenia pierścionka zaręczynowego. To wyjątkowo mocno zakorzenione w tradycji, już nie mówiąc o innych metalach.

Czy warto kupić wyjątkową biżuterię?

Wszystko zależy od przyszłej narzeczonej. W końcu to ona będzie nosić ten pierścionek przez bardzo długi czas. Jeśli nie przepada za tradycyjnymi rozwiązaniami, nie należy dawać jej klasycznej biżuterii na siłę. Kiedy dostanie coś specjalnego, to z pewnością poczuje się ważna dla swojego partnera i doceni nieszablonowy pomysł. Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy to taki, który pasuje do stylu oraz charakteru kobiety - nie ma tu mowy o bardzo dziwnej biżuterii, czy też takiej, która w ogóle nie kojarzy się z zaręczynami.

Oryginalne pierścionki zaręczynowe, jakie można znaleźć w salonie Roren

Przed wyborem idealnego modelu trzeba zadać sobie trzy podstawowe pytania: jaki jest rozmiar przyszłej narzeczonej, który materiał się preferuje oraz czy dany produkt pasuje do stylu kobiety oraz reszty jej biżuterii. Wiadomo, że kluczowa jest szerokość obrączki. Niektórzy pytają o nią wprost, najlepiej jednak pożyczyć jakiś pierścionek ze szkatułki ukochanej, po czym zabrać go do jubilera, ewentualnie zmierzyć jego wewnętrzną średnicę. Trzeba zwrócić uwagę, na którym palcu jest noszony. Najlepiej, gdyby był to serdeczny, ale jeśli nie, należy to uwzględnić. Można także porównać swój mały palec z kostką serdecznego palca kobiety, co da się zrobić w formie zabawy, by się nie zorientowała. Trzeba określić, na jakiej wysokości mają one taką samą grubość. Kolejnym krokiem jest zmierzenie tego miejsca i podzielenie go przez 3,14. Jeśli mimo to okaże się w złym rozmiarze, zawsze istnieje możliwość zmodyfikowania go u jubilera. Pierścionków zaręczynowych szukaj na https://roren.pl/pol_m_Pierscionki-zareczynowe-157.html >>

A co z materiałem? Najczęściej wybór pada na srebro lub złoto i najlepiej na tym poprzestać. Te kruszce posiadają rozmaite odcienie, co sprawia, że da się je dopasować chociażby do karnacji lub koloru oczu przyszłej narzeczonej. Trzeba oczywiście uwzględnić także ubrania, które nosi ona na co dzień, by wszystko do siebie pasowało. Im kobieta jest bardziej odważna i posiada silniejszy charakter, tym bardziej ucieszy się z oryginalnego pierścionka. Klasyka jest raczej dla skromnych osób, nie lubiących wyróżniać się z tłumu. Najważniejsze, by pierścionek zaręczynowy był jak najbardziej spersonalizowany, a na pewno ucieszy wybrankę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top