• 31 maja 2024

Niezależnie od tego, czy szukasz kogoś, kto naprawi złamaną szczękę, czy kogoś, kto wreszcie pozbędzie się kłopotliwych zębów mądrości, możesz znaleźć kogoś, kto będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Twój dentysta i firma ubezpieczeniowa mogą pomóc Ci znaleźć Twoją osobę.

Porozmawiaj ze swoim dentystą

Pierwszy przystanek powinien być u zwykłego dentysty, który mógł zaproponować operację w pierwszej kolejności. Jest bardzo prawdopodobne, że ma rekomendację. Jeśli Twój dentysta poleci Ci chirurga jamy ustnej i szczękowego, to będzie mówił o kimś, kto może leczyć choroby i urazy okolic i w obrębie jamy ustnej.

Po tym jak poda ci nazwisko, zadaj mu te pytania.

  • Dlaczego rekomendujesz tego chirurga?
  • Jakie są jego specjalności?
  • Jakie jest pochodzenie tego chirurga?
  • Poszedłbyś do tego chirurga?

Sprawdź swoje ubezpieczenie

Lekarzy, którzy znajdują się w sieci ubezpieczyciela, można znaleźć dzwoniąc do nich lub odwiedzając ich stronę internetową. Większość firm sporządzi listę lekarzy według specjalizacji i pokaże, gdzie znajdują się ich biura.

Zróbcie listę, sprawdźcie ją krzyżowo z rekomendacjami, które otrzymacie i idźcie stąd.

Można też wybrać lekarzy z poza sieci. Ale to zazwyczaj kosztuje więcej.

Poszukaj w Internecie

W Stanach Zjednoczonych jest ponad 9.000 chirurgów jamy ustnej. Jeśli więc nie masz stałego dentysty, który może polecić ci chirurga jamy ustnej, a przyjaciele lub rodzina nie mogą ci pomóc, skorzystaj z sieci.

Wiele miejsc ocenia chirurgów i ich gabinety. Pamiętaj jednak, że musisz krytycznie czytać recenzje pacjentów. Dla jednej osoby, ktoś, kto jest w pełni biznesowy, nie ma manier przy łóżku. Dla innego, ten sam profesjonalista jest świetny, bo jest biznesmenem.

Na stronach internetowych można również uzyskać informacje na temat lekarza. Edukacja, doświadczenie, przynależność zawodowa i wiele innych są prawdopodobnie w zasięgu ręki.

Zadzwoń do swojej państwowej komisji medycznej, aby uzyskać więcej informacji.

Czy twój lekarz pasuje do twoich potrzeb?

Znajdź specjalistę, który ma doświadczenie w chirurgii, której potrzebujesz. Chirurgia implantologiczna różni się od chirurgii szczękowej, zwanej również ortognatyczną. 

Wiele stron internetowych może pomóc w uzyskaniu konkretnych informacji. Jeśli specjalności lekarza nie są wymienione - wiele osób powie po prostu "chirurgia jamy ustnej" lub coś w tym rodzaju - zrób kolejne wyszukiwanie. 

Poszukaj konkretnie lekarza. Sprawdź, czy możesz namierzyć miejsce dla szpitala, w którym pracuje lekarz lub gabinet lekarski. Miejsca te mogą wymieniać specjalności i mieć krótką biografię na temat lekarza.

Poczuj się jak twój nowy lekarz
Poproś o wstępne spotkanie. Kiedy spotkasz swojego przyszłego chirurga, zadawaj pytania, takie jak: 

  • Czy operacja jest naprawdę konieczna? 
  • Jakie masz doświadczenie? 
  • Jakie są pewne sukcesy i twoje porażki?

Gdzie odbędzie się operacja?

Ważne jest, aby sprawdzić, gdzie odbędzie się twoja operacja. Upewnij się, że szpital, klinika lub gabinet lekarski jest akredytowany, wysoko oceniony i ma doświadczenie w przeprowadzaniu operacji Twojego typu.

Jeśli nie możesz znaleźć tych informacji w Internecie, poproś o nie biuro. Upewnij się, że szukasz informacji o personelu i o tym, jak troszczy się o pacjentów.

Trochę wysiłku wymaga znalezienie odpowiedniego chirurga jamy ustnej. Ale jeśli odrobisz swoją pracę domową, będziesz miał większe szanse na znalezienie odpowiedniego dla siebie lekarza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top