• 21 kwietnia 2024

Wśród niezliczonych zmartwień przedsiębiorców, którzy rozpoczynają lub już prowadzą małą firmę, jest pytanie, czy potrzebują prawnika biznesowego. Pogląd jest taki, że prawnicy pobierają wysokie stawki, a wiele małych firm nie ma wiele, jeśli w ogóle, dodatkowego kapitału, z którego można płacić prawnikom. W związku z tym większość właścicieli małych firm zatrudnia prawnika doświadczonego w sprawach biznesowych tylko wtedy, gdy mają do czynienia z poważnym problemem prawnym (np. jesteś pozwany przez klienta). Jednak pomoc prawna to koszt prowadzenia działalności gospodarczej, który często pozwala zaoszczędzić pieniądze i pomaga firmie w dłuższej perspektywie.

Chociaż na pewno nie potrzebujesz adwokata na każdym kroku prowadzenia firmy, uncja prewencji jest warta funta lekarstwa. Ten artykuł wyjaśni, kiedy można pokryć kwestie prawne na własną rękę lub przy minimalnej pomocy prawnika i kiedy na pewno będziesz potrzebował prawnika biznesowego.

Problemy, z którymi można sobie poradzić na własną rękę

Istnieją pewne sprawy, które są dość proste i / lub nie są nadmiernie trudne do nauczenia się, a zatem nie wymagają usług prawnika, który pobiera co najmniej 200 dolarów za godzinę. Jest wystarczająco dużo wydatków związanych z prowadzeniem biznesu, dlaczego nie zaoszczędzić sobie mnóstwa pieniędzy i zrobić to samemu, jeśli można?

Poniżej znajduje się lista niektórych zadań, które właściciele firm powinni rozważyć podjęcie się ich samodzielnie (za pomocą środków samopomocy, online i w formie drukowanej):

 • Pisanie biznesplanu
 • Wyszukiwanie i wybieranie nazwy dla swojej firmy (wcześniej oznaczone znakiem towarowym nazwy firm mogą być badane online)
 • Rezerwacja nazwy domeny dla Twojej strony internetowej
 • Tworzenie umowy o partnerstwie prawnym, umowy operacyjnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub umowy wspólnika (patrz Wybór struktury prawnej)
 • Ubieganie się o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN), który będzie Ci potrzebny do celów podatkowych pracowników
 • Ubieganie się o wszelkie licencje i zezwolenia na prowadzenie działalności wymaga
 • Rozmowy kwalifikacyjne i zatrudnianie pracowników (istnieją federalne i stanowe ustawy antydyskryminacyjne, które regulują zatrudnianie pracowników)
 • Składanie niezbędnych formularzy IRS
 • Dokumentowanie spotkań LLC
 • Zatrudnianie niezależnych wykonawców i zawieranie umów ze sprzedawcami
 • Tworzenie umów do użytku z klientami lub zleceniodawcami
 • Tworzenie umowy kupna-sprzedaży z partnerami
 • Aktualizacja wszelkich umów partnerskich, LLC lub udziałowców, w ramach których obecnie prowadzisz działalność.
 • Obsługa audytów inicjowanych przez IRS

Powyższe nie jest wyczerpującą listą zadań prawnych, które właściciele małych firm mogą wykonywać samodzielnie. Należy stwierdzić, że jeśli Twoja firma jest dobrze finansowana lub czujesz, że potrzebujesz pomocy adwokata, zawsze możesz zatrzymać prawnika, który pomoże Ci we wszystkim wymienionym powyżej.

Kwestie, w których będziesz potrzebował prawnika biznesowego

Większość z wyżej wymienionych zagadnień może być obsługiwana przez każdego inteligentnego właściciela firmy (jeśli możesz prowadzić działalność gospodarczą, z pewnością możesz wypełnić formularze IRS lub wypełnić formularze biznesowe boilerplate). Zdarzają się jednak sytuacje, w których przedsiębiorstwo boryka się z problemami, które są zbyt złożone, zbyt czasochłonne lub pełne problemów z odpowiedzialnością. W tym momencie, najmądrzejszym posunięciem jest zatrzymanie prawnika biznesowego.

Kilka przykładów to między innymi:

 • Byli, obecni lub potencjalni pracownicy pozywający z powodu dyskryminacji w zatrudnianiu, zwalnianiu lub wrogim środowisku pracy
 • Lokalne, stanowe lub federalne jednostki rządowe, które składają skargi lub prowadzą dochodzenie w sprawie naruszenia jakichkolwiek przepisów prawa.
 • Chcesz dokonać "specjalnej alokacji" zysków i strat lub chcesz wnieść cenioną własność do swojego partnerstwa lub umowy LLC
 • Pojawia się problem związany z ochroną środowiska, w który zaangażowana jest Twoja firma (nawet jeśli Twoja firma nie spowodowała tego problemu, możesz zostać ukarany).
 • Negocjacje w sprawie sprzedaży lub firmy lub nabycia innej firmy lub jej majątku

Uncja prewencji

Podczas gdy na pewno trzeba zatrzymać pełnomocnika do poważnych problemów powyżej, należy położyć nacisk na zapobieganie takim wydarzeniom w pierwszej kolejności. Zapobieganie nie musi wiązać się z zatrudnieniem adwokata, choć konsultacje z nim nie zaszkodzi. Do czasu, gdy ty lub twoja firma zostanie pozwana, możliwe do uniknięcia szkody zostały zrobione i pozostaje tylko pytanie, ile będziesz płacić w opłatach adwokackich, kosztów sądowych i szkód.

Na przykład, do czasu złożenia przez potencjalnego pracownika pozwu o dyskryminację ze względu na płeć, częściowo na podstawie pytań zadanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wszystko co można zrobić, to zatrudnić adwokata do obrony pozwu. Z drugiej strony, gdybyś przeprowadził własne badania dotyczące przepisów antydyskryminacyjnych lub skonsultował się wcześniej z prawnikiem, wiedziałbyś, że nie będziesz pytał, czy wnioskodawca jest w ciąży lub czy planuje zajście w ciążę. Niewielki wysiłek na początku procesu zaoszczędziłby ci później ogromnego bólu głowy.

Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów adwokackich w momencie rozpoczęcia działalności, jak również ogromnych kosztów po złożeniu pozwu, można rozważyć uzgodnienie z adwokatem. Taka umowa pociągałaby za sobą konieczność wykonania większości prac legalizacyjnych w zakresie badań oraz zapewnienia przez adwokata przeglądu prawnego lub wytycznych.

Na przykład, możesz skorzystać z pomocy własnej i źródeł internetowych, aby stworzyć umowę ze sprzedawcą i poprosić prawnika, aby po prostu przejrzał i zaproponował sugestie. Albo z poprzedniego przykładu, można zbadać rodzaje pytań, które należy zadać podczas rozmowy, a następnie wysłać listę do adwokata do zatwierdzenia. W ten sposób zapobiegniesz ewentualnemu bólowi głowy później, a koszt dla Ciebie jest minimalny, ponieważ wykonałeś już większość pracy, a adwokat po prostu przegląda dokument.

Skontaktuj się z prawnikiem biznesowym zanim zaczniesz go potrzebować

Nie będziesz potrzebował prawnika do każdej sprawy prawnej, która pojawi się w twoim biznesie. Ale kiedy to zrobisz, dobrze jest wiedzieć, gdzie znaleźć właściwą. I -- bardziej do rzeczy -- może nie wiesz, że potrzebujesz pomocy prawnej, aż jest za późno, jak prawnicy mogą pomóc Ci pozostać w zgodzie z prawem i spot rozwijających się problemów prawnych wcześnie. Wyjdź na prostą, znajdując dziś w pobliżu doświadczonego prawnika małej firmy. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top