• 21 kwietnia 2024

Nie czujesz się bezpiecznie w swoim domu? Być może wyjeżdżasz na wakacje, a kiedyś już padłeś ofiarą złodziei? Niezależnie od przyczyny, w każdej sytuacji warto poszukać dobrej i sprawdzonej firmy ochroniarskiej. Jednak to nie taka prosta sprawa, dlatego że na rynku pojawiło się wiele agencji z tej branży. Jak znaleźć tę najlepszą, która da poczucie bezpieczeństwa? Podpowiadamy!

Po co mi usługi firmy ochroniarskiej?

Zamontowałeś w swoim domu profesjonalne urządzenia monitorujące, wyposażyłeś samochód w nadajnik GPS, a w telefonach każdego członka rodziny zainstalowałeś specjalną aplikację do śledzenia? Świetnie! Wszystkie te działania to dobry środek zapobiegający kradzieży.

Jednak do napadu lub rabunku dochodzi zazwyczaj wtedy, kiedy nie możesz szybko zareagować, czyli np. gdy jesteś na wakacjach lub w delegacji. Czasem włamania zdarzają się nawet w dniach, kiedy wszyscy są po prostu w pracy.

Aby zapobiec takim sytuacjom, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej ekipy ochroniarskiej. Firma ma obowiązek:

 • ochronić mienie przed kradzieżą,
 • obezwładnić złodzieja,
 • przekazać go policji,
 • zabezpieczyć teren do przyjazdu właściciela.

Jeśli ma miejsce napad, to specjaliści:

 • otrzymują sygnał alarmowy z zainstalowanych przez Ciebie urządzeń do monitoringu,
 • podejmują interwencję z wejściem do domu,
 • reagują adekwatnie do sytuacji obezwładniając agresora.

Do zadań firmy ochroniarskiej należy nie tylko obserwacja i bycie gotowym do odpowiedzi na wezwanie, ale także:

 • zaprojektowanie systemu urządzeń monitorujących,
 • montaż systemów alarmowych,
 • wynajem środków ochrony.

Dzięki tym kompleksowym usługom będziesz mógł poczuć się bezpiecznie.

Jak wybrać dobrego partnera z branży security?

Przed podpisaniem umowy z firmą ochroniarską musisz sprawdzić, czy:

 • jej działalność jest zgodna z prawem – agencja musi mieć koncesję wydaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji,
 • zatrudnione osoby są odpowiednio przeszkolone i uzyskały certyfikaty niezbędne do wykonywania powierzonych im działań.

Dodatkowo warto zasięgnąć opinii osób postronnych. Ciekawym sposobem na zgromadzenie informacji o danej firmie ochroniarskiej jest umieszczenie zapytania na portalach społecznościowych lub forach internetowych. Inne osoby chętnie wymieniają się swoim doświadczeniem oraz wiedzą.

Najrozsądniejszym pomysłem jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy ochroniarskiej, która od lat zajmuje się ochroną mienia klientów, jak np. SERIS Konsalnet.

Zapoznaj się z ogólnymi warunkami umowy

Aby zawarta umowa była dla Ciebie korzystna, koniecznie sprawdź przewidziane kary za np. fałszywe wezwanie patrolu. Niektóre firmy nakładają na klienta zobowiązanie uiszczenia opłaty za bezpodstawne zgłoszenie. W innych przypadkach właściciel ma prawo raz w miesiącu zawiadomić agencję bez przyczyny. Ta opcja jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie np. do spięcia, przypadkowego naciśnięcia alarmu przez dzieci itp.

W umowie powinny być także zapisy o cenie usługi, okresie trwania ochrony, karach za przedwczesne wypowiedzenie umowy oraz okresie karencji. Warto zwrócić uwagę również na ubezpieczenie. Niektóre firmy ochroniarskie pośredniczą w zawarciu umowy z ubezpieczycielem nieruchomości objętej jej usługami. Czasem bardziej opłacalne jest poszukanie oferty na własną rękę. Wszystko zależy od oceny sytuacji i Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top