• 14 lipca 2024

Łazienka jest jednym z najdroższych pokoi w domu do remontu, drugi tylko do kuchni (dlatego większość z nas ma tendencję do wprowadzenia się do nich tak, jak jest). Ale nie potrzebujesz renowacji wnętrza, żeby poczuć się luksusowo. Jeśli instalowanie płytek marmurowych, nabycie wanny z nóżkami nie wchodzi w rachubę, nadal istnieje wiele sposobów, aby nadać łazience kosztowny wygląd bez naruszania swojego konta w banku.

Wynajmujesz? Ty też możesz mieć luksusową łazienkę, bez zbędnych remontów. Ulepszając drobne szczegóły, takie jak schowek, lustro czy matę do kąpieli, możesz szybko poprawić wygląd swojej łazienki, bez konieczności wkładania młotka do saneczek przez swoją próżność.

Oto nasze dziewięć ulubionych, przystępnych cenowo pomysłów na wystrój łazienki, aby podnieść swoje ulubione miejsce w domu do wypoczynku.

1. Dodaj miejsce do siedzenia

Prawie każda łazienka, do której weszliśmy, wyposażona jest w coś w rodzaju siedziska - zwykły stołek ogrodowy, otomanę, czy ozdobny, rzeźbiony fotel. Surowe drewno i miękka tapicerka dodają głębi i wymiaru twardej dachówce i kamieniowi, co zapewnia dobrze zrównoważoną scenę. Plus, nie tylko akcent wygląda na drogi, ale i jest wspaniały. Po co robić pedicure na desce klozetowej, skoro można to robić na własnym tronie?

2. Zatrzymaj się

Często widzimy wypełnione słoikami huraganowymi waciki w najbardziej pożądanych łazienkach. Tradycyjny wygląd nie jest dla wszystkich, a niektórzy z nas lubią bardziej ukryte przybory toaletowe. Ale jedną z najbardziej wypróbowanych i prawdziwych sztuczek, aby nadać swojej przestrzeni wzniosłą estetykę, jest opanowanie swoich szans i celów. Przechowuj mydło w naczyniu, a nie na zlewie, schowaj szczoteczkę do zębów w pięknej kosmetyczce lub trzymaj waciki w kochanym pudełku. Zaufajcie nam, to od razu uporządkuje waszą przestrzeń.

3. Wymień swoją matę do kąpieli

Brudny lub zmęczony dywanik kąpielowy to pewny sposób na to, aby Twoja łazienka wyglądała na zaniedbaną. Jeśli go masz, nie ma wątpliwości, że należy go szybko wymienić. Jednak najciekawsze łazienki poszły o krok dalej, zastępując frotte dywaniki z tkanin frotte dywanikami tureckimi i perskimi. Dywany z wełny mineralnej są zarówno miękkie jak i doskonałe jako substytut maty kąpielowej. Jeszcze lepiej, dzięki pięknym wzorom i kolorom, które stają się coraz lepsze dopiero w miarę ich zaniku, mogą one dodać Twojej łazience tyle osobowości i wyrafinowania.

Zazwyczaj tego typu dywaniki są dużą inwestycją, ale dzięki niewielkiej powierzchni łazienki, posiadanie małego kawałka ręcznie tkanego luksusu jest całkowicie możliwe.

4. Powieś lustro z Flairem

To smutne, jak wielu z nas zadomowiło się w łazienkowym sklepie z narzędziami w korytarzu. Wybierając lustro z nieco większą osobowością i sprytem z przechowywaniem zamiast uciekać się do standardowej szafki na lekarstwa, podniesiesz swoją przestrzeń do czegoś dalekiego od podstawowego. Szukaj ciekawych kształtów, detali antycznych lub vintage, albo dużych rozmiarów, aby dodać dużo światła. Jeśli masz ograniczony budżet, poszukaj pchlich targów w przystępnych cenach.

5. Wprowadź monogram

Monogram to zszywka praktycznie każdej klasycznej, wyrafinowanej łazienki, jaką widzieliśmy. Ręczniki kąpielowe z monogramem są bezmózgie, ale można odcisnąć swoje piętno na ręcznikach ręcznych w puderniczce, pudełku na chusteczki higieniczne, a nawet z tyłu tapicerowanego krzesła. Mark i Graham oferują monogramowanie praktycznie wszystkiego pod słońcem.

6. Ogarnij nieporządek

Czy słyszałeś kiedyś wyrażenie „Miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu”? Umieszczenie to jedna z rzeczy, w której wielcy projektanci zawsze odnoszą sukcesy. W łazience może wyglądać bałagan, jeśli nie ma bałaganu lub nie ma miejsca na powieszenie ręczników i szlafroków (lub jeśli pościel zostanie rzucona na podłogę). Zawieś więc mały pierścień na ręcznik tuż przy zlewie tam, gdzie jest potrzebny, zainstaluj haczyk do szlafroka i upewnij się, że masz drążek do zawieszenia ręczników. Te proste dodatki mogą być praktycznie niezauważalne dla przeciętnego gościa, ale mogą mieć ogromny wpływ na wygląd pokoju.

7. Dodaj mosiądzu

Ostatnio wszędzie widzimy mosiądz i miedź, zwłaszcza w najbardziej luksusowych łazienkach. Fakt, że nie jest to chrom (najbardziej podstawowe wykończenie) od razu nadaje mu nogę na przeciętny wygląd. Nie musisz wymieniać wszystkich swoich baterii (zaufaj nam, sprzęt może się sumować), ale nowa mydelniczka, lusterko powiększające lub mały słoiczek mogą po prostu pomóc.

8. Dekoruj ściany

Nawet jeśli tapeta może być kosztowna i czasochłonna, to z pewnością opłaca się ją zapłacić. To nie jest tak tanie jak nowa mydelniczka, ale w porównaniu do płacenia wykonawcy, aby zainstalować nowy prysznic i płytki, to jest okazja. Jeśli Twoja przestrzeń potrzebuje tylko trochę pizzazzu lub jeśli minie trochę czasu, zanim będzie można zająć się pełnym remontem, wydanie kilkuset dolarów na rolce lub dwóch może być transformacyjne. Aby jak najlepiej wykorzystać swój budżet, wybierz tylko ścianę akcentującą lub sufit, aby ograniczyć koszty.

9. Nie stawiaj na oświetlenie podstawowe

Oświetlenie napowietrzne jest tak często pomijane, że ktoś powinien napisać o nim piosenkę. Być może dlatego, że zwykle jest tam, kiedy wprowadzamy się do nowego domu, więc nigdy nie musimy go aktualizować. Niezależnie od tego, istnieje kilka naprawdę przystojnych opcji oświetlenia, które nie kosztują tony pieniędzy. Zamień oprzyrządowanie budowlane na żyrandol nad wanną lub próżniakiem, aby zobaczyć, jak przestrzeń zmienia się za pomocą odrobiny smaru z łokcia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top