• 14 lipca 2024

Wielu właścicieli domów tęskni za spokojnym miejscem na zewnątrz, w którym mogliby odpocząć z najbliższymi. Doskonałe rozwiązanie znaleźli w stylowych i trwałych pergolach krytych. Pergole te można wykorzystywać przez cały rok, tworząc na tarasie przestrzeń sprzyjającą wieczornym biesiadom lub porannym rozmowom przy herbacie. Pergole aluminiowe charakteryzują się malowaną na kolorowo konstrukcją, która jest mocowana do podłoża i ściany, wraz z systemem odprowadzania wody deszczowej za pomocą specjalnej rynny na krawędzi. Są one tak popularne, ponieważ są tak łatwe w utrzymaniu. Są skuteczne w ochronie przed śniegiem i deszczem oraz odporne na silne wiatry.

Aluminiowe pergole są piękne same w sobie, ale mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Pergole aluminiowe mogą być ozdobione wieloma akcesoriami, w tym:

Szklane ścianki pozwalają na tworzenie zamkniętych przestrzeni dzięki ich zastosowaniu. To akcesorium jest szczególnie przydatne dla tych, którzy chcą osłonić tarasy przez cały rok, niezależnie od opadów.

Oświetlenie jest niezbędnym elementem każdej aranżacji pergoli, zwłaszcza gdy siedzimy na tarasie wieczorem lub w nocy. O ile w ciągu dnia dodatkowe lampy nie są konieczne, o tyle w nocy rozjaśniają wnętrze, czyniąc je bardziej zachęcającym do czytania, grania w gry planszowe czy po prostu rozmowy z bliskimi.

Promienniki to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na przebywanie na zewnątrz nawet zimą i późną jesienią. Grzeją emitując promieniowanie podczerwone, co pozwala cieszyć się komfortem zadaszonego tarasu bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz.

Osłony boczne są podobne do ścian szklanych pod tym względem, że pełnią funkcję zaciemniającą. Klosze boczne można również dodać do konstrukcji pergoli, dzięki czemu będzie ona bardziej chroniona przed żywiołami.

Wystarczy aluminiowa pergola, aby stworzyć piękną przestrzeń na tarasie. Jednak indywidualne potrzeby każdego człowieka będą dyktowały dodanie wyposażenia. Promienniki pozwolą na korzystanie z zadaszonej przestrzeni nawet w chłodniejsze dni. Dobre oświetlenie pozwoli także na wygodne czytanie na tarasie w nocy. Manufaktura Okien oferuje wysokiej jakości pergole aluminiowe.

Dlaczego zamiast tego warto wybrać pergolę aluminiową?

Pergole aluminiowe to stosunkowo nowa propozycja na rynku. Pergola może być wykorzystana jako dodatek do elewacji domu, restauracji czy hotelu. Można ją również zamontować w ogrodzie jako samodzielny element małej architektury. Spełnia ona wtedy funkcję pomocniczą, a mianowicie. Pergole świetnie nadają się do zaciemniania miejsc przylegających do patio i dachu.

Pergola to świetne miejsce do pracy, spotkań z klientami i spędzania wolnego czasu. Pergola jest luksusową, wyrafinowaną alternatywą dla ogrodu zimowego dzięki nowoczesnemu wzornictwu i zaawansowanej technologii. Z czego wykonana jest pergola aluminiowa? Jakie akcesoria i inne dodatki można dodać do aluminiowej pergoli? Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem?

Produkt dostosowany do potrzeb i preferencji wymagającego klienta.

Pergole aluminiowe są lekkie i proste do postawienia w dowolnym miejscu. Nie wymagają fundamentów ani specjalnego przygotowania terenu. Pergole aluminiowe wysokiej jakości wykonywane są na zamówienie, na podstawie wcześniej wykonanych pomiarów.

Pergola drewniana

Konstrukcja z wysokiej jakości materiałów

Do budowy pergoli wysokiej jakości wykorzystuje się trwały, odporny na warunki atmosferyczne materiał, jakim jest aluminium malowane proszkowo. Pergole aluminiowe w Krakowie wytrzymują działanie żywiołów, w tym śniegu, wiatru i deszczu, przez cały rok. Pergole aluminiowe posiadają system rynnowy, który odprowadza wodę bezpośrednio z dachu na ziemię. Jest to niewątpliwa zaleta. System odwadniający jest ukryty w konstrukcji i nie wpływa na estetykę pergoli. Jest bardzo funkcjonalny i zapobiega spływaniu wody z niekontrolowanych miejsc.

Dodatkowe systemy

W wysokiej jakości daszkach można zamontować specjalne czujniki, które monitorują opady atmosferyczne. Dach automatycznie zamyka się w przypadku deszczu i otwiera w przypadku śniegu, co zapobiega gromadzeniu się nadmiaru opadów. Niektóre modele wyposażone są w czujnik wiatru, który automatycznie składa dach, gdy jest większy wiatr.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top