• 21 kwietnia 2024

​Pierwsza Komunia Święta to uroczystość o podniosłym charakterze, na długo pozostająca w pamięci dziecka i jego rodziny. Z tej okazji bliscy wręczają dziecku prezenty, które będą pamiątką tego wydarzenia. Przez długie lata będzie on przypominał dziecku o uroczystości, a także o osobie, która ten prezent wręczyła.

Medalik – komunia i idealny prezent na tę okazję

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość podczas której młody człowiek po raz pierwszy przystępuje do komunii podczas nabożeństwa w kościele,  a tym samym symbolicznie włączony zostaje do wspólnoty religijnej. Od tej pory może czynnie w niej uczestniczyć i staje się jej pełnoprawnym członkiem. To niezwykle ważne dla dziecka wydarzenie, tak pod względem religijnym, jak i duchowym oraz społecznym. Po ceremonii w kościele zazwyczaj organizowane jest przyjęcie w gronie najbliższej rodziny i znajomych, które podkreśla uroczysty charakter Pierwszej Komunii. Dziecko otrzymuje wówczas także prezenty, które są dla niego miłym akcentem i które przez długie lata będą przypominać mu o tym dniu. Często wybierane są takie prezenty jak krzyżyk czy medalik – komunia to ceremonia o charakterze religijnym, więc taki podarunek idealnie na tę okazję pasuje.

Medalik czy innego rodzaju biżuteria komunijna taka jak łańcuszki, pierścionki, naszyjniki, bransoletki i  krzyżyki, to idealny prezent z okazji Pierwszej Komunii. Medalik to prezent uniwersalny – można podarować go zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Przypomina także o najważniejszym aspekcie Komunii, czyli o jej wymiarze religijnym. Medalik wręczyć może dziecku zarówno najbliższa rodzina, rodzice chrzestni, jak i nieco dalsi znajomi. To prezent uniwersalny, a jednocześnie taki, któremu można nadać bardzo osobisty charakter.

Medalik z okazji Pierwszej Komunii – jaki wybrać?

W ofercie znajdziemy duży wybór medalików na Pierwszą Komunię oraz innej biżuterii komunijnej. Z całą pewnością będzie można wybrać medalik, który spodoba się dziecku i który będzie ono chętnie nosić. Do medalika dobrać można odpowiedni łańcuszek – srebrny lub złoty. Złota biżuteria komunijna wykonana jest z białego lub żółtego złota, tak więc tu również mamy wybór. Delikatny i subtelny łańcuszek to doskonałe uzupełnienie podarunku jeśli na komunijny prezent wybieramy medalik. Możliwe jest też wygrawerowanie na rewersie medalika indywidualnej dedykacji, która będzie dla dziecka wzruszającą pamiątką Pierwszej Komunii. Dobrym pomysłem jest wygrawerowanie na przykład imienia dziecka i daty uroczystości. Po latach młody człowiek będzie z sentymentem wspominać tamte chwile i przypomni sobie także osobę, od której otrzymał ten cenny pod względem emocjonalnym podarunek. Medalik z okazji Komunii to bardzo dobry wybór i prezent zawsze na czasie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top