• 31 maja 2024

​Minimalistyczna biżuteria ma szerokie grono zwolenniczek. Wiele pań wybiera bransoletki, łańcuszki z zawieszką czy kolczyki o prostej klasycznej formie. Skąd rosnące zainteresowanie właśnie taką biżuterią? Jest wyjątkowo uniwersalna i dodaje klasy. Takie ozdoby sprawdzą się bardzo dobrze niezależnie od okazji – na co dzień, ważne spotkanie biznesowe czy randkę.

Złota biżuteria minimalistyczna

Złoto to kruszec bardzo elegancki i dodający charakteru, dlatego wiele pań wybiera wykonaną z niego biżuterię, ale o prostej formie. Przede wszystkim można ją nosić do każdej stylizacji, niezależnie od jej charakteru. Jednym z aktualnych trendów biżuteryjnych jest odchodzenie od przepychu oraz przesady. Wiele pań stawia na delikatne ozdoby i proste formy – złota biżuteria to klasa sama w sobie.

Złota biżuteria – uniwersalny wybór

Dużym plusem takiej biżuterii jest jej wspomniana już uniwersalność. Niezależnie od tego, czy będą to kolczyki, łańcuszki i zawieszki, bransoletki, charmsy, pierścionki czy obrączki dają one wiele opcji i możliwości. Liczy się głównie jakość kruszcu oraz autorski design, nie zaś duża liczba dodatkowych zdobień.

Poza tym złota biżuteria będzie pasować do oficjalnej stylizacji, do ubioru na spotkania biznesowe, do sukienki koktajlowej na rodzinne spotkanie, ale także na randkę czy do outfitu z pazurem. Nawet do spodni dresowych oraz sneakersów możesz ją nosić z powodzeniem – ważne, by były to delikatne ozdoby. W każdej stylizacji złota biżuteria przyciąga uwagę, dopełnia ją i dodaje stylu.

Złota biżuteria – klasyczna żółta, biała i różowa

Zachowanie minimalizmu formy to podstawa w przypadku prostej biżuterii ze złota żółtego, czyli klasycznego. Mówiąc o złocie, wiele pań ma na myśli biżuterię o specyficznym żółtym połysku. Wybór jest jednak znacznie szerszy. Można wybrać też modne ozdoby w odcieniu rose gold – różowe złoto od kilku lat jest jednym z wiodących trendów. Powstaje poprzez dodanie do złota innych metali, jak m.in. miedź, nikiel czy pallad.

To wyjątkowe ozdoby, które dodają charakteru – są wybierane przez kobiety podążające za modą i na bieżąco śledzące trendy. Rose gold w XXI wieku przeżywa swój renesans. Wiele pań preferuje też białe złoto, gdyż jest to bardziej elegancki wybór niż srebro – modne są m.in. takie obrączki. Powstaje ono z połączenia czystego złota z domieszkami innych metali szlachetnych – jak srebro, pallad, ligatur czy nikiel. Dzisiaj najmodniejsza jest właśnie biżuteria z białego złota – elegancka, pełna klasy, ale też bardziej stonowana.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top