• 23 lutego 2024

Optyk powinien być osobą wykwalifikowaną. Można to oczywiście sprawdzić, prosząc taką osobą o potwierdzenie swoich kwalifikacji, a więc o okazanie dyplomu optyka czeladnika czy też technika lub mistrza optyka. Jeśli specjalista będzie posiadał wspomniane wyżej dokumenty, z pewnością okaże je klientowi bez żadnych niepotrzebnych komentarzy. Klient ma do tego pełne prawo, ponieważ chce być obsługiwany przez specjalistę branżowego. Należy pamiętać również o tym, że ukończenie kursów czy też szkoleń nie jest równoznaczne z opisywanymi kwalifikacjami.

W jaki sposób można rozpoznać dobrego optyka?

Rozpoznanie dobrego optyka wcale nie jest trudne, ponieważ jego fachowość oceni się już po pierwszej rozmowie. Optyk musi mówić zrozumiale, tak aby trafić do swoich klientów. Jeśli zauważy się, że optyk mówi sloganami reklamowymi i cały czas powtarza to samo, jest to znak, że nie trafiło się na wybitnego specjalistę. Warto zadawać my pytania i liczyć na konkretne odpowiedzi.

Ważne jest to, iż optycy nie mogą dobierać oprawek na zasadzie, iż w danej oprawce klient wygląda najładniej. Należy również zatroszczyć się o to, aby okulary były wykonywane przez osobę, która klientowi doradza. Optyk powinien pomóc w doborze zdrowych i wygodnych oprawek czy też odpowiednich soczewek. Taka osoba musi dokonać rzetelnych pomiarów i jednocześnie umieć wykonać okulary. 

Poszukiwania optyka w Krakowie - jak się za to zabrać?

Jeśli chodzi o poszukiwania dobrego optyka na terenie Krakowa, należy je rozpocząć od przepytania własnych znajomych oraz rodziny. Zaufane opinie są bardzo miarodajne, więc nie warto ich unikać. Oczywiście trzeba brać pod lupę jedynie wiarygodne opinie, a nie takie, które mówią o tym, iż optyk jest dobry, bo znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania klienta. Warto zadać rodzinie lub znajomym kilka pytań, np. na temat dobranych szkieł, obsługi, itd. 

Jeśli nie można polegać na takich opiniach, można je wyszukać w Internecie, chociaż w tym przypadku nie za bardzo ma się świadomość tego, kto konkretnie je napisał. Może to być np. nieuczciwa konkurencja, więc warto na to uważać. Dobór optyka na podstawie opinii zaciągniętych z Internetu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście można przewertować opinie na Facebooku czy też innych portalach społecznościowych, bo niekiedy mogą okazać się dość pomocne, a jest ich tam sporo. 

Optyk powinien prowadzić profesjonalny serwis okularów, w bardzo szerokim zakresie. W takim zakładzie muszą znaleźć się oryginalne części zamienne, a osoba odpowiedzialna za realizowanie napraw powinna mieć w tej kategorii duże doświadczenie. Długotrwałe oczekiwanie na odzyskanie okularów przy prostych pracach serwisowych może okazać się niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Płacąc za okulary, płaci się jednocześnie za gwarancję oraz wykonanie prac naprawczych. Jeśli ktoś takich usług nie świadczy, nie warto brać go w ogóle pod lupę. Do optyka trzeba mieć bardzo duże zaufanie, więc warto bazować jedynie na sprawdzonych i renomowanych firmach. 

https://optyksolskiego.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top