• 21 kwietnia 2024

​Wybór: pieluchy dla dorosłych, pieluchomajtki czy majtki chłonne nie zawsze jest prosty, ponieważ nie dla każdego jasne są różnice między tymi produktami. Co więcej, okazuje się, że każdy z nich dostępny jest w wielu rodzajach. Nawet kiedy wiemy już, że należy wybrać pieluchy dla dorosłych, często nie wiemy, jaki konkretnie rodzaj wybrać i jakie kwestie wziąć pod uwagę. Nasz artykuł wyjaśnia wiele z tych kwestii.

Kiedy wybrać pieluchy dla dorosłych, a kiedy lepsze będą pieluchomajtki lub majtki chłonne?

Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia nasilenia dolegliwości, jaką jest nietrzymanie moczu, i od stanu osoby, dla której ma być przeznaczony dany produkt.

Majtki chłonne to dobry wybór dla osób aktywnych, samodzielnie umiejących zmienić je po zużyciu. Przypominają zwykłą bieliznę i z powodzeniem mogą być noszone pod ubraniem. Sprawdzą się nawet przy ciężkim nietrzymaniu moczu, jednak pod warunkiem, że zostaną szybko zmienione i że ilość moczu nie jest zbyt duża. Mają łatwe do rozerwania szwy, które ułatwiają ich zdejmowanie.

Pieluchomajtki są nieco grubsze i mają pas oraz rzepy po bokach, co ułatwia ich zdejmowanie, także opiekunowi.

Pieluchy dla dorosłych mają najgrubszą warstwę materiału chłonnego i są stosowane w najcięższych postaciach nietrzymania moczu. Sprawdzą się u osób leżących, także u takich, które nie umieją samodzielnie wymienić podkładu, a także nie są w stanie zasygnalizować takiej potrzeby.

Pieluchy dla dorosłych – jak je dobrze wybrać?

Przede wszystkim chodzi o higienę i komfort osoby je stosującej. Także o komfort psychiczny, czyli możliwie dobre samopoczucie osoby borykającej się z nietrzymaniem moczu. Wybierając pieluchy dla dorosłych, te kryteria powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności.

Komfort fizyczny zapewnią pieluchy dla dorosłych w odpowiednim rozmiarze i z materiałów wysokiej jakości, przetestowane dermatologicznie. Zazwyczaj pieluchy dla dorosłych dostępne są w czterech rozmiarach: S, M, L i XL. Aby je odpowiednio dobrać, należy znać wymiary osoby, dla której są przeznaczone, zwłaszcza obwód pasa. Najprościej mówiąc, dobieramy je tak jak rozmiar bielizny. Odpowiedni rozmiar pieluchy dla dorosłych to podstawa, ponieważ zbyt mała pielucha będzie uciskać i może okazać się niewystarczająca do ilości moczu, zaś zbyt luźna może się przemieszczać i także nie spełni swojego zadania. Co gorsza, wydostający się mocz będzie podrażniał wrażliwą skórę okolic intymnych, powodując problemy dermatologiczne.

Kolejna kwestia to komfort psychiczny osoby borykającej się z problemem nietrzymania moczu. Nowoczesne pieluchy dla dorosłych wyposażone są w system zapobiegający powstawaniu przykrego zapachu, nawet jeśli pielucha nie zostanie wymieniona szybko, na przykład w nocy. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli nasz podopieczny nie jest w stanie samodzielnie zasygnalizować konieczności wymiany pieluchy. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będą też pieluchy dla dorosłych z zewnętrznym wskaźnikiem wilgotności.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top