• 20 czerwca 2024

Nieznane numery na smartfonach często mogą sprawić, że ich właściciel zastanawia się "kto dzwonił na mój numer?". Odpowiedzi jest wiele, gdy zweryfikujesz numer online. Można dowiedzieć się, że dzwoniła albo firma windykacyjna lub telemarketerzy, albo urzędnik. Czytaj więcej na: https://lokalizo.pl

Jest to numer telefonu. To pytanie, które naturalnie zadajesz, gdy na ekranie swojego smartfona widzisz nieodebrane połączenie. Zwłaszcza po pojawieniu się podmiotów, które w ten sposób wyłudzają pieniądze od właścicieli numerów telefonów, pojawiło się wiele problemów. Dzwonią oni z numerów, które są bardzo podobne do polskich numerów kierunkowych i przekierowują połączenia na numery o podwyższonej opłacie. Skutkuje to nagłym wzrostem rachunku telefonicznego.

Wiele osób niechętnie odbiera nieznane numery telefonów. Może to wynikać z okoliczności, w których nie mają możliwości swobodnej rozmowy, np. są teraz w pracy, nie mają ochoty rozmawiać z ludźmi lub podmiotami, które np. chcą coś sprzedać w sieci.

Dlatego ważne jest, aby zweryfikować, kto dzwonił. Jak zweryfikować kto jest właścicielem numeru telefonu?

Usługi internetowe - Sprawdzanie, kto dzwonił do sieci

W Internecie powstały swoiste społeczności, które pomagają ustalić, kto dzwonił pod dany numer. Istnieje wiele serwisów, które pozwalają po prostu wpisać numer, aby zobaczyć, co inni użytkownicy sądzili o połączeniach. Przejdź tu, aby dowiedzieć się więcej: Czyj to numer

Dzięki temu na jednym z serwisów będzie można dowiedzieć się między innymi, jakie są wskazane numery:

  • "sprzedawca paneli słonecznych"
  • "Handlarze numerów" sprawdzają, czy numer jest aktywny, a następnie sprzedają oszustom.
  • "Uważaj na ten numer - wysokie opłaty, jeśli oddzwonisz".

Dzięki temu Internet staje się bazą danych numerów, które można uznać za podejrzane. Jeśli zaciekawi nas numer, który wyskakuje w telefonie, warto oddzwonić, aby zweryfikować jego pochodzenie.

telefon

Aplikacje internetowe do weryfikacji danych

Proces ten może być również zautomatyzowany. Może odbywać się odgórnie, np. Samsung pozwala na wpisanie numeru wizytówki, dzięki czemu inni użytkownicy mogą zobaczyć nazwę podmiotu dzwoniącego. Jest to korzystne, jeśli ktoś jest właścicielem pensjonatu, który oddzwania do klientów w sprawie rezerwacji.

Istnieje wiele zewnętrznych aplikacji, które mogą sprawdzić, kto do nas dzwonił. W ten sposób działają Trucaller i Sync.

Warto sprawdzić kto do Ciebie dzwonił.

To coś więcej niż wiedza, czy warto oddzwonić. Bezpieczeństwo jest ważne, ale chodzi też o Twoje bezpieczeństwo i Twój spokój. Łatwo poznać, czy dany numer pochodzi od spamera lub telemarketera. Uaktywni to blokadę w Twoim telefonie i automatycznie wyłączy numer z listy akceptowanych połączeń. Jest to szybki i łatwy sposób na wykluczenie podmiotów oferujących unikalne pule po kilka tysięcy złotych, czy firm oferujących pożyczki przez Internet.

Więcej informacji na: https://lokalizo.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top